USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

İNDAK’A büyük onur

İnegöl'de 2016 yılında 23 gönüllünün bir araya gelmesiyle kurulan, geride kalan sürede İnegöl Belediyesi'nin de ciddi katkı ve destekleriyle adeta tam donanımlı bir arama kurtarma ordusuna dönüşerek bugün sayısı 200'leri aşan İnegöl Doğal Af

İNDAK’A büyük onur
26-04-2023 14:39
Google News

İnegöl'de 2016 yılında 23 gönüllünün bir araya gelmesiyle kurulan, geride kalan sürede İnegöl Belediyesi'nin de ciddi katkı ve destekleriyle adeta tam donanımlı bir arama kurtarma ordusuna dönüşerek bugün sayısı 200'leri aşan İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi (İNDAK), Kahramanmaraş depreminde ortaya koyduğu başarı ve fedakarlığıyla dikkat çekti. 11 gün boyunca Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde arama kurtarma çalışmaları gerçekleştiren ve bu süreçte 12 kişiyi canlı olarak kurtaran, 98 kişinin de cenazesini çıkartarak yakınlarına teslim eden İNDAK ekibi, özellikle 222'nci saatte Melike İmamoğlu'nu enkaz altında kurtararak büyük bir başarıya imza atmıştı. İNDAK, bu başarılarının ardından Cumhurbaşkanlığı tarafından “Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı” ile ödüllendirildi.Beştepe'de tören düzenlendi


Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen, 6 Şubat depremlerinde fedakârlık gösteren yerli ve yabancı arama kurtarma ekiplerine verilen “Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı Tevcih Töreni” Salı günü Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Törende İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma adına İNDAK Başkanı Ömer Gürkan hazır bulundu.“Manevi birer hatıradır”


Törende deprem bölgelerinde arama kurtarma faaliyeti yapan 218'i Türk, 116'sı yabancı 334 kişi Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası ve Nişanı tevcihine layık görüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yerli yabancı toplam 55 bin kişiye madalya ve nişanları takdim edeceğiz. Bugün takdim ettiğimiz madalya ve nişanlar manevi birer hatıradır. Ülkemiz ve milletimiz adına edilmiş samimi bir teşekkürün ifadesidir” dedi.


Depremin ilk anından itibaren birkaç saat içerisinde hazırlıklarını yapıp bölgeye ulaşan ve 11 gün boyunca deprem bölgesinde etkin bir rol oynayan İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi adına Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanını İNDAK Başkanı Ömer Gürkan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın elinden aldı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?