USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yaşam

İlber Ortaylı, Netflix'te izlediği diziyi açıkladı

Tarihçi ve yazar Dr. İlber Ortaylı, Netflix'te yayınlanan "Kulüp" dizisini izlediğini belirterek, televizyon izleme ve Türk dizi-filmlerinin kalitesi hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

İlber Ortaylı, Netflix'te izlediği diziyi açıkladı
31-01-2022 11:04
Google News

Tarihçi ve yazar Dr. İlber Ortaylı, YouTube'da Candaş Tolga Işık'ın sunduğu programa katıldı.

Ortaylı, Netflix ve televizyonda izlediği dizileri kendi üslubuyla anlatarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

KULÜP'Ü İZLİYOR

Ortaylı, yaşanılan devir için "Büyük bir yozlaşma devrimi" diyerek insanların artık evlerine, televizyona çekildiğini belirtti ve dizilerin çok yetersiz olduğunu söyledi.

Netflix'te yayınlanan ve çok izlenen dizilerden olan Kulüp'ü sevdiğini ve seyrettiğini söyleyen Ortaylı, "Apayrı bir sekilis ayrı bir ton. Bu gibi bir dizi, film görmüyorum ben etrafımda. Onun için böyle şeyleri görmedikçe ve bunlar çoğalmadıkça o televizyon da çok yararlı olmuyor" dedi.

TÜRKİYE'DE TELEVİZYON İZLENME ORANI ÇOK YÜKSEK

Türkiye'de günlük 5 saate yakın televizyon seyredilmesi ve bu konuda dünyada 1 numara olduğumuzun belirtilmesi sonrası Ortaylı, "Yapacak bir şey yok, evimde televizyon yok, bir arkadaşıma gittiğim zaman ben de bir kaç saat oturuyorum, karşıya açıyorsun insanlar hep onu seyrediyor, bir tane politik tartışma en kolayı. Hep de aynı adamlar artık adamları öğrendik. Adamları çok iyi tanıyorlar canım, eşinden geçen sene ayrılmış, yok içki içermiş içmezmiş, işte bilmem neymiş. Adam ne diyor kimseyi ilgilendirmiyor niye ilgilendirsin, çünkü ilgilendirecek bir şey yok. Bu kadar basit" dedi.

"5 KİŞİLİK TİMLER VAR"

İlber Ortaylı sözlerine şöyle devam etti:

"Az çok dünyada televizyonlar nedir, programlar nedir görme şansım olmuştur. Hiçbirinde bu kadar bir fakirlik görmüyorum. Kanalı çeviriyorsun bir başka beş kişilik tim, onlar her akşam.

"TÜRKİYE BU KADAR SENARYO ÜRETECEK KÜLTÜRE SAHİP DEĞİL HENÜZ"

Diziler hemen hemen artık aynı şeyler olmaya başladı. Teknik bakımından mükemmellik var ama konu bakımından fakirlik var. Türkiye bu kadar çok senaryoyu üretecek nüfusa ve kültürel birikime sahip değil henüz. Bu çok açık bir şey."

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?