USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

HDP’li vekil Aydeniz'den skandal sözler: Muhatap Öcalan'dır!

HDP’nin Bingöl'de gerçekleştirdiği mitingde sahneye çıkan DBP Milletvekili Saliha Aydeniz, peş peşe skandal açıklamalara imza attı. Aydeniz, 'Kürt sorununun demokratik çözümünün birinci muhatabı, sayın Abdullah Öcalan'dır.' dedi.

HDP’li vekil Aydeniz'den skandal sözler: Muhatap Öcalan'dır!
26-04-2023 00:08
Google News

HDP, 6'lı koalisyona katılarak Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığına desteğini açıkladı.

HDP, kendisini kilit parti olarak tanımladıktan sonra sık sık terörist başı Abdullah Öcalan'ın serbest kalacağına dair açıklamalar yapmaya başladı. "Abdullah Öcalan'a özgürlük" vaadi ile ilgili son açıklamayı DBP Milletvekili Saliha Aydeniz yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun destekçisi PKK'dan alçak tehdit: İç savaş çıkartırız!Kılıçdaroğlu'nun destekçisi PKK'dan alçak tehdit: İç savaş çıkartırız!

Teröristbaşı Öcalan'a özgürlük vaadi: Dostlarımızla başaracağızTeröristbaşı Öcalan'a özgürlük vaadi: Dostlarımızla başaracağız

7'li kolisyonun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun terör örgütü PKK ve onun destekleyicisi olan HDP'ye karşı bir tepki ortaya koymaması ve terör örgütü PKK elebaşlarının da Kılıçdaroğlu'na yönelik destek açıklamaları artarak sürüyor. Kılıçdaroğlu'nun teröre karşı olan bu tutumu ise terör sevicilerin seçim için bebek katili, teröristbaşı Öcalan'a özgürlük söylemlerini ortaya çıkarıyor.

"ÇÖZÜMÜN BİRİNCİ MUHATABI SAYIN ABDULLAH ÖCALAN'DIR"

HDP'li milletvekili Saliha Aydeniz, Bingöl'deki mitingde terörist başı Öcalan'ı kastederek "Kürt sorununun demokratik çözümünün birinci muhatabı, sayın Abdullah Öcalan'dır. İmralı özgürleşecek, Türkiye özgürleşecek; İmralı özgürleşecek, Kürdistan özgürleşecek" diye konuştu.

DBP vekili Aydeniz, "Buna inananlarla beraber siyaset yapalım" diyerek, 7'li koalisyon ve onun adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na mesaj gönderip, 14 Mayıs seçimi sonrası kendilerinin hedefledikleri kazanımları işaret etti.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?