USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

HDP'den Millet İttifakı'na '14 Mayıs' tehdidi!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyecek olan HDP'den Millet İttifakı'na tehdit niteliğinde bir açıklama geldi.

HDP'den Millet İttifakı'na '14 Mayıs' tehdidi!
26-04-2023 23:38
Google News

21 ilde terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyona ilişkin HDP Gençlik Teşkilatı'ndan yapılan paylaşımda, gözaltına alınanlara Millet İttifakı'ndan destek gelmediği belirtilirken, "Bizden açık açık destek isteyen, Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda bizimle mutabakat sağlayan Millet İttifakı'ndan ses gelmiyor. 14 Mayıs için notumuzu alıyoruz!" ifadeleri kullanıldı.

14 Mayıs seçimleri yaklaşırken, HDP aday çıkarmayarak 6'lı koalisyona destek verme kararı aldı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyecek olan HDP'ye, PKK'dan da destek geldi. Bu gelişmeler halkın tepkisini çekerken, HDP'den Millet İttifakı'na tehdit niteliğinde bir açıklama geldi.

"14 MAYIS İÇİN NOTUMUZU ALIYORUZ"

Diyarbakır merkezli 21 ilde terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen operasyona ilişkin paylaşımda bulunan HDP Gençlik Teşkilatı, Millet İttifakı'na yönelik "14 Mayıs için notumuzu alıyoruz" açıklamasında bulundu.

Avukatlar, aktivistler, gazeteciler ve siyasiler gözaltına alınıyor, bizden açık açık destek isteyen, Kılıçdaroğlu’nun adaylığı konusunda bizimle mutabakat sağlayan millet ittifakından ses gelmiyor, kanımıza dokunuyor!
14 Mayıs için notumuzu alıyoruz! https://t.co/ZPLg2NmhiT

— Hdp Gençlik Teşkilatı (@hdpteskilati) April 26, 2023

HDP Gençlik Teşkilatı'nın paylaşımında, "Bizden açık açık destek isteyen, Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda bizimle mutabakat sağlayan Millet İttifakı'ndan ses gelmiyor, kanımıza dokunuyor! 14 Mayıs için notumuzu alıyoruz!" ifadelerine yer verildi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?