USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Hacire Anne'nin terör örgütünün elinden çekip kurtardığı oğlundan acı haber!

HDP il binası önünde 'Diyarbakır Anneleri’ eylemlerini başlatan ve çocukları kaçırılan ailelerin sembol ismi olan Hacire Anne’nin terör örgütü PKK’nın elinden kurtardığı oğlu Mehmet Akar, şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti.

Hacire Anne'nin terör örgütünün elinden çekip kurtardığı oğlundan acı haber!
17-01-2023 19:18
Google News

Diyarbakır Anneleri’nin sembolleşen ismi Hacire Anne’nin terör örgütü PKK’nın elinden kurtardığı oğlu Mehmet Akar, şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti.

‘İNTİHAR’ İDDİASI: KENDİSİNİ YAKTI

Terör örgütü PKK’ya başkaldırıp oğlunu teröristlerin elinden kurtaran Hacire Akar’ın 24 yaşındaki oğlu Mehmet Akar’ın, dün gece saatlerinde Diyarbakır’daki tarihi surlara çıkarak kendisini yaktığı iddia edildi.

TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

Hastaneye kaldırılan ve vücudunda yüzde 90 oranında yanık oluştuğu belirtilen Mehmet Akar, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

AĞABEYİ AÇIKLAMA YAPTI: TERÖR ÖRGÜTÜ PSİKOLOJİSİNİ BOZDU!

Hastane önünde açıklamalarda bulunan Ağabeyi Mustafa Akar, “Mehmet’tin durumu psikolojikti, örgütten kurtardıktan sonra toparlayamadı. Başımız sağ olsun, sorumlusu örgüttür, demek ki bırakmadılar peşini. 25 yaşında, bir çocuğu var, eşi hamile. Bize yapılan, herkese yapılmıştır. Başkasına yapmasınlar. Onu hayatta bağlamak için çok uğraştık, kurtaramadık. Örgütten dolayı psikolojisi bozuktu. Bizi rahat bırakmadılar” diye konuştu.

HACİRE ANNE, ÇOCUKLARI KAÇIRILAN AİLELERE İLHAM KAYNAĞI OLDU

Diyarbakır'da Hacire Akar, HDP'yi kullanan terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan oğlu Mehmet Akar için 22 Ağustos 2019'da HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatmıştı.

Hacire Anne, Çocukları terör örgütü tarafından dağa kaçırılan ailelere ilham kaynağı olmuş ve 'Diyarbakır Anneleri' adı verilen ve halen devam eden eylemlerin başlamasına vesile olmuştu. 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?