USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Asayiş

Gece vardiyasında çalışan abisi sayesinde enkaz altında kalmaktan kurtuldular!

Kahramanmaraş merkezli depremde akrabalarını kaybeden Mehmet Kaya, abisinin gece nöbetinde olması ve telefonla arayarak uyandırması sayesinde kaçarak hayatta olduklarını söyledi.

Gece vardiyasında çalışan abisi sayesinde enkaz altında kalmaktan kurtuldular!
26-02-2023 10:55
Google News

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 2 büyük deprem Hatay'da büyük bir yıkıma yol açtı. Hatay şehir merkezinde yüzlerce ev yıkılırken binlerce ev ise hasar gördü. Deprem günü merkez Antakya ilçesi Kurtuluş Caddesi'nde oturan Mehmet Kaya'nın Hatay Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan abisi gece vardiyasında olması sayesinde arayarak kendi ve kardeşinin ailesini uyandırdı. "Abimin aramasıyla uyandım" diyen Mehmet Kaya şöyle konuştu:

"Deprem olduğu sırada uyuyordum. Abimin aramasıyla kendime geldim. Abimin ailesi ve kendi ailem hemen dışarı çıktık. Çıktığımızda zaten her yer yerle bir olurken, 5 parmak yağmur yağıyordu. Her yer yanıyordu, enkaz altlarından gelen imdat sesleri vardı ama hiçbir şey yapamıyorduk. Burada yaşayan asker, polis belediye çalışanlarının hepsi ölmüş. Bina komple çöktü, dayım enkaz altında kaldı ama kurtarıldılar. Her gün deprem oluyor, sallanıyoruz."

Ahmet Berke Erdal - Ahmet Arslan
 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?