USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Gaziantep'te amatör spor kulüplerine 5 milyon lira destek

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100'üncü yılı dolayısıyla kentteki 100 amatör spor kulübüne 5 milyon lira nakdi destek sağladı.

Gaziantep'te amatör spor kulüplerine 5 milyon lira destek
24-10-2023 13:47
24-10-2023 13:50
GAZİANTEP
Google News

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 25 Aralık Gaziantep Savunması Kahramanlık Panoraması ve Müzesi'nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, sporun gelişmesi için çeşitli çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Amatör sporların önemli olduğunu ifade eden Şahin, şöyle konuştu:

"(Spor şehri Gaziantep) dediğimizde spor tesislerimiz tamamlanmamıştı, gerekli destekler verilmemişti. 600 bin genci olan bir kenti spor anlamında geleceğe hazırlamak için 5 yıl çalıştık. Sonra buna inanarak, alınan kupalara, madalyalara baktığımızda çok yol kat ettik. Spor şehri olmak için Gaziantep modelini uyguluyoruz. Çocuklarımızı, ilimle, irfanla, spor ile tanıştırıyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Türkiye Yüzyılı'nda çocuklarımızın ay yıldızlı bayrak altında madalyalarını almalarını istiyoruz. Spor ve sporcunun başarılarını sağlamak için birlikte çalışacağız."

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay ise Büyükşehir Belediyesinin gençlere önemli destekler verdiğini belirtti.

Amatör sporların her türlü kötülüğe karşı ilk savaş mekanizması olduğunu dile getiren Özbay, "Uyuşturucunun, hırsızlığın en önemli tedbiri amatör sporlardır. Bir çocuk sahalara çıktığında yanında 3 arkadaşını getiriyor. Buna emek veren antrenörleri sayesinde bütün kötülüklerden uzaklaşmaktadır. Bu durum kelebek etkisiyle büyüyor. Şu an yaptığımız spor organizasyonlarına katılım geçmiştekine göre 3-4 kat daha fazla." ifadelerini kullandı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?