USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

GAÜN Spor Bilimleri Fakültesinden Sağlıklı Yaşam Parkuru etkinliği

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Spor Bilimleri Fakültesi Sağlıklı Yaşam Parkuru etkinliği düzenledi. Spor ve rekabetin bir araya geldiği etkinlik öğrencilere keyifli anlar yaşattı.

GAÜN Spor Bilimleri Fakültesinden Sağlıklı Yaşam Parkuru etkinliği
06-05-2024 17:08
06-05-2024 17:10
GAZİANTEP
Google News

GAÜN Sporium bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler parkur, koşu yolları, engeller ve çeşitli egzersiz istasyonları ile hem bedensel hem de zihinsel becerilerini test etme fırsatı buldu. Etkinlik boyunca öğrenciler arasında çeşitli yarışmalar düzenlendi. Limbo, koşu, engel atlama, sürünme engeli vb. etkinliklerde öğrenciler hünerlerini sergileme şansı buldu.
Sağlıklı yaşamın sadece spor yapmakla değil, aynı zamanda eğlenceli etkinliklere katılarak ve sosyal etkileşimlerde bulunarak da desteklenebileceğini vurgulayan GAÜN Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanı Prof. Dr. Uğur Abakay, “Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu koordinatörlüğünde, Ünilig kapsamında yapılan Sağlıklı Yaşam Parkuru üniversitedeki gençlerin stres atmaları için amaçlamış bir etkinlik, bu yıl da ilk defa yapılıyor. Etkinliği gelecek yıllarda daha da geliştirerek düzenlemeyi umut ediyoruz” diye konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?