USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

GAÜN’de 12’nci tiyatro festivali coşkusu

Gaziantep Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (GÜTOT) tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen tiyatro festivali sanatseverlere perdelerini açtı.

GAÜN’de 12’nci tiyatro festivali coşkusu
24-04-2024 15:20
24-04-2024 15:36
GAZİANTEP
Google News

Türkiye'nin farklı bölgelerindeki üniversitelerden katılan öğrenci topluluklarının yer aldığı tiyatro festivalinde, 22-26 Nisan tarihleri arasında GAÜN Atatürk Kültür Sahnesi’nde toplam 7 oyun sahnelenecek.
GÜTOT Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mehmet Emin Sönmez, üniversite olarak gelenekselleşen tiyatro festivallerinden bu yıl 12.sini düzenledikleri için heyecanlı olduklarını belirtti. Prof. Dr. Sönmez, “Şenlik havasında geçecek festivalimiz GAÜN ve diğer üniversitelerimizdeki tiyatro topluluklarını bir araya getirerek izleyenlere zengin bir tiyatro deneyimi sunmayı amaçlıyor. Festival kapsamında birbirinden değerli oyunlar sahnelenecek. Üniversitemizin Rock Ropluluğu da AKS önünde yapacağı konserler ile festivalimize renk katacak. Sanatsal etkinliklerle üniversitemizin öğrencilerinin festival coşkusunu hissetmelerini sağlayacağız” diye konuştu.

12’nci Tiyatro Festivali’nde Gaziantep Üniversitesi Tiyatro Topluluğunun yanı sıra Özyeğin Üniversitesi Oda Tiyatrosu, Akdeniz Üniversitesi Sanatlar Topluluğu, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Bizbize Tiyatro Topluluğu, Siirt Üniversitesi Drama Topluluğu tiyatro oyunlarıyla yer alıyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?