USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

GAİB’den e-ticaret ve e-ihracat eğitim konferansı

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri WORLDEF iş birliği ile e-ticaret ve e-ihracata yönelik eğitim konferansı düzenledi.

GAİB’den e-ticaret ve e-ihracat eğitim konferansı
19-01-2024 11:47
19-01-2024 11:52
GAZİANTEP
Google News

GAİB yıllardır süre gelen e-ticaret ve e-ihracat bilinirliği ve uzmanlığını artırmaya yönelik faaliyetlerine bir yenisini ekledi. WORLDEF iş birliği ile GAİB hizmet binasında ücretsiz olarak gerçekleşen konferansın açılış konuşmalarını GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci ve WORLDEF e-ticaret Vakfı Genel Sekreteri Sedat Ateş yaptı.
Kileci, konuşmalarında, “GAİB ailesi olarak bugüne kadar düzenlediğimiz 23 E-Ticaret Uzmanlık Eğitimi ile 573 kişiye, e-ticaretle ilgili 22 Webinar ile 10 bin 78 kişiye ulaştık. Bu rakamlar bizler için gerçekten gurur verici. Birliğimize bağlı üyelerimizin ihracatın her alanında güçlü bir oyuncu olması için çabalıyoruz. Bugün böyle önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptığımız için ise çok mutluyuz. Pandemiyle birlikte e-ticaret ve e-ihracat hayatımızda önemli bir yer edindi. 2022 Ağustos ayından sonra Ticaret Bakanlığımız e-ihracata yönelik destek vermeye başladı. Bu desteklerden yararlanmamız gerektiğini her platformda dile getiriyorum. Küresel ticarette değişimlerin çok hızlı yaşanmaya başladığı bir çağdayız. Bu yüzden hem çağa ayak uydurmalı hem de geleceği akıllıca planlamalıyız” ifadelerine yer verdi.
Sözü devralan WORLDEF E-Ticaret Vakfı Genel Sekreteri Sedat Ateş ise "Bugün e-ticaretin, e-ihracatın ne denli önemli olduğunu Gaziantep’te siz değerli katılımcılara anlatıyor olmak bizim için gurur verici bir olay. Teknoloji çağındayız ve çağın gereklerini yerine getirmek, ayak durmak gerekiyor. Bu yüzden sizler için düzenlediğimiz bu konferans inanıyorum ki e-ticaret serüveninize büyük katkı sağlayarak, çok faydalı bilgilere ulaşmanızı sağlayacak. Umarım Gaziantep bu bölge için bir başlangıç olur ve tüm Anadolu’da bu faaliyetlerimize devam ederiz. Bugün bize ev sahipliği yapan Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerine ve Koordinatör Başkan Sayın Fikret Kileci’ye çok teşekkür ederim" dedi.
Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve gün boyunca devam eden etkinliğe 300’e yakın sektör temsilcisi katıldı. Etkinlik boyunca İkas İş Geliştirme Müdürü Umut Akgül, Alibaba Türkiye İş Geliştirme Müdürü Kubilay Gençkan, CDEK Satış ve Operasyon Direktörü Çetin Balekoğlu, ShipReady Genel Müdürü Mustafa Nalbant, Aras Kargo Gaziantep Bölge Müdürü Şeyhmus Yapıcı, E-İhracat Uzmanı Simge Ceylan, o2o Beauty Genel Müdürü Ömer Seyfeddin Şener, Mentor Consultancy Kurucusu Emre Koca, Maestrozon Kurucusu Bahadır Yılmaz, Quasar Insight CEO’su Muharrem Büyükbosna, THREE P INT DIGITAL Kurucusu Aden Arslan, Shopiverse Operasyon Ekip Yöneticisi Enes Yeşilyurt ve BIQSOFT Kurucu Ortağı Okan Ersoy sunumlarını gerçekleştirdi.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden e-ihracatla ilgilenen üyeler ve mikro düzeyde e-ihracat yapan temsilciler tarafından yoğun ilgi gören programa ayrıca Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi E-İhracat Sekreteryasından yetkililer de katılarak e-ihracat alanında devlet destekleri hakkında sunum yaptılar. Yoğun katılıma sahne olan etkinlik toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?