USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

Evinin bodrum katından şampiyonluğa

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde 44 yaşındaki Yavuz Demircioğlu, evinin bodrum katında kaldırım taşları, inşaat demirleriyle hazırlandığı powerlifting ağırlık kaldırma müsabakalarında, birer defa Avrupa ve Asya ikincisi, bir defa da Türkiye şampiyonu oldu.

Evinin bodrum katından şampiyonluğa
03-12-2022 15:18
Google News

Özel bir hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışan 44 yaşındaki Yavuz Demircioğlu, 10 yıl önce vücut geliştirme sporuna merak sardı. Ailesi ile birlikte oturduğu evin bodrum katındaki tek odayı kendine spor salonu yapan Demircioğlu, spor aletlerini de kendisi yaptı. Parke taşlarından, inşaat demirlerinden, içerisi kum dolu bidonlardan ağırlık yapıp çalışmaya başlayan Demircioğlu 3 yıl önce tanıştığı powerlifting sporunda şu ana kadar Asya ve Avrupa ikinciliği ve birde Türkiye şampiyonluğu kazandı. Hiçbir profesyonel yardım almadığını ve tamamen evin bodrum katında kendi imkanlarıyla yarışmaya katıldığını belirten Demircioğlu, şu günlerde yine evin bodrum katında Şubat ayında İstanbul'da yapılacak olan Powerlifting Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyor.

Selçuk Şavran
 

iha.com.tr üzerindeki haberler özet şeklinde yayınlanmaktadır. Haberin video, fotoğraf ve metnine Abone panelinden ulaşabilirsiniz.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?