USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Depremzedelerin yaraları sarılıyor

Depremler sonrasında Gaziantep'in İslahiye ilçesinde kurulan 3 bin kişilik Kalyon Konteyner Kent'te depremzede çocuklar, gençler, kadınlar ve yetişkinlere yönelik yapmış olduğu ve düzenlediği sosyal ve psiko-sosyal destek programları, sağlık

Depremzedelerin yaraları sarılıyor
24-05-2023 12:39
Google News

Depremler sonrasında Gaziantep'in İslahiye ilçesinde kurulan 3 bin kişilik Kalyon Konteyner Kent'te depremzede çocuklar, gençler, kadınlar ve yetişkinlere yönelik yapmış olduğu ve düzenlediği sosyal ve psiko-sosyal destek programları, sağlık bakımı ve danışmanlığı faaliyetleri, el işi ve kooperatifçilik atölyeleri, YKS/LGS hazırlık kursları ile deprem yaralarını sarmaya çalışan HKÜ akademik ve idari personeli ile öğrencileri, son olarak temin ettikleri 1500 kitabı LGS/YKS sınavlarına hazırlanan depremzede öğrencilerle buluşturdu.


Geniş bir çerçevede destek olmaya çalışıyoruz


Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi veren HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, “Gücümüz yettiğince, elimizden geldiğince, ulaşabildiğimiz ölçüde, depremzedelere geniş bir çerçevede destek olmaya çalışıyoruz. Adıyaman'da, Kahramanmaraş'ta, Gaziantep İslahiye'de, Hatay Kırıkhan'da, çadırkentlerde, konteynerkentlerde, depremzede öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza destek olmaya çalışıyoruz, acılarını paylaşmaya çalışıyoruz, moral vermeye çalışıyoruz. Depremzedeler için başlattığımız proje ve hizmetlerimizin sürdürülebilir olması için gayret ediyoruz. Herkes elinden geleni yapıyor, destek veriyor. Gönüllü oluyor. Herkes kendi yetkinliği ölçüsünde katkı veriyor. Özel eğitim bölümümüz özel eğitim ihtiyacı olan depremzedelere yardımcı oluyor. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümümüz depremde meydana gelen fiziki travmaların tedavisi ile ilgileniyor. Psikoloji Bölümümüz geniş çerçeveli bir psiko-sosyal destek programı uyguluyor. Tiyatroya gönül veren öğrencilerimiz depremzede çocuklar için oyunlar sahneliyor. Sürekli Eğitim Merkezimiz depremzede öğrencilere LGS/YKS hazırlık kursları veriyor. Kadın ve Aile Araştırma ve Uygulama Merkezi'miz kadınlarımız ve ailelerimiz için programlar düzenliyor. Tüm personelimiz, öğrencilerimiz ve birimlerimiz ile depremzedelerimiz için seferber olmuş durumdayız” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?