USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan pamuk ve ayçiçeği üreticilerine müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pamuk ve ayçiçeği üreticilerimize müjde verelim" diyerek mazot ve gübre desteklerini tek tek açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan pamuk ve ayçiçeği üreticilerine müjde
03-12-2022 19:13
Google News

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Şanlıurfa Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu. 

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Meydan bugün bir başka güzeldi, resmi rakam olarak 120 bin kişi katıldı. Havalimanından meydana gelene kadar da yol kenarlarındaki heyecan, coşku çok çok başkaydı. Ahde vefanız için kelimelerin anlatmaya kifayetsiz kaldığı sevdanız için sizlere teşekkür ediyorum. Kuruluşundan bugüne kadar AK Parti teşkilatlarımızda görev yapmış kardeşlerime takdir ve teşekkürlerimi ifade ediyorum. Bu çatı altında çalışmış ama artık aramızda olmayan tüm kardeşlerimizi de rahmetle yad ediyorum. 

AK kadınlar ana kademeyi de solladı, gençleri de solladı. Şuan karşımda hakkın ve halkın rızasından başka hiçbir gayesi olmayan yiğit dava erlerini görüyorum. 

Şanlıurfa'nın bizim gönlümüzde farklı bir yeri var. Burası Hz. İbrahim'in ayaklarının değdiği topraklardır. Bu şehir tarihi kahramanlık destanlarıyla ilmek ilmek dokunmuş müstesna bir yerdir. Burası sadece seçim sandığı ufukta belirince hatırlanan bir şehir olamaz. 

KILIÇDAROĞLU'NA SERT TEPKİ

Urfa'nın kebabı varken ABD'ye hamburger yemeye gidenler bu şehri hak ettiği şekilde sevemez. Londra'nın karanlık icazetini arayanlar benim kardeşlerimi anlayamaz Kaset kumpası ile getirildikleri koltuklarını korumak için her yolu deneyenler mücadele ruhunu kavrayamazlar. Ülkesini yabancılara şikayet edenler vatan sevgisini yüreğinde hissedemez. 

Urfa bölücü teröre karşı durduğu dik duruşla canına can katmış şehirdir. Biz öyle birileri gibi lafta değil hak ettiği şekilde tüm kalbimizle seviyoruz. Biz Bay Kemal'in CHP'si gibi seçim yaklaşınca proje açıklayanlardan değiliz. Biz seçim öncesi meydanlarla bol bol bedava vaat dağıtanlardan değiliz. Biz yapamayacağımız şeylerin sözünü vermeyiz. Biz bir proje açıkladığımızda peşine düşeriz. Biz temel atar, o temeli takip eder sonra da gider açılış kurdelasını keseriz. 

ERDOĞAN MÜJDELERİ VERDİ

Pamuk ve ayçiçeği üreticilerimize müjde verelim. Pamuk üreticilerine mazot ve gübre desteğini dekarda yüzde 257 artışla 271 liraya çıkarıyoruz.

Pamuk üreticilerimize kilogram başına düşen fark ödemesi desteğini 1 lira 10 kuruştan 1 lira 60 kuruşa yükseltiyoruz.

Yağlı ayçiçeğinde mazot ve gübre desteğini dekar başına 37 liradan yüzde 195 artışla 109 liraya, fark ödemesini kilogramda 50'den 70 kuruşa yükseltiyoruz.

Bu yıl 2 milyon 750 bin ton kütlü pamuk ve 550 bin ton ayçiçeği üretimiyle tüm zamanların rekorunun kırılmasını bekliyoruz.

ENFLASYON MESAJI

Togg'u yılın ilk çeyreğinin ardından yollarda görmeye başlıyoruz. Enflasyonun aşağıya doğru hareket ettiğini bunun üzerine kurulan senaryoların da yırtılıp atıldığını göreceğiz.

Yıllardır planladığımız kritik projeleri 2023 yılında hayata geçireceğiz

Milli savaş uçağımız 2023 yılında hangardan çıkacak. İnsansız savaş uçağımız kızılelma göklerde olacak.

Bunların milli irade gibi prensipleri olsa küresel odaklara bel bağlamazlar. 6'lı masa denilen paravan yapı emellerine ulaşamaz.

 

 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?