USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Asayiş

Ceza yiyen otobüsteki görevliden gazetecilere pişkin cevap: 'Kasıtlı takmadım, sanane'

İstanbul'da şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan araçlar için getirilen zorunlu kış lastiği uygulaması çerçevesinde 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda denetim yapıldı. Denetim esnasında kış lastiği bulunmayan bir otobüs sürücüsüne bin 152 lira para cezası uygulandı. Kış la

Ceza yiyen otobüsteki görevliden gazetecilere pişkin cevap: 'Kasıtlı takmadım, sanane'
01-12-2022 12:39
Google News

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Bayrampaşa'daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçların lastiklerini kontrol etti. Polis ekipleri, vatandaşların güvenli seyahat edebilmeleri için otobüslerde takılı olan lastiklerin kış lastiği olup olmadığına baktı. Kumpas aleti ile lastiklerin diş derinlikleri ölçüldü. Lastikte kaplama bulunan ve diş derinliği 4 mm'den az olan lastiklerin takılı olduğu araçlar denetimden geçemedi. Denetimlerde kış lastiği bulunmayan bir otobüs sürücüsüne Bin 152 lira para cezası uygulandı. Otobüs, içinde bulunan yolcularla birlikte istasyona geri gönderilirken, denetimler esnasında ceza yiyerek sinirlenen görevli hırsını basın mensuplarına tepki göstererek çıkardı. Otobüsteki görevli daha sonra gazetecilerin araçta yolcular var sorusu üzerine “Kasıtlı takmadım, sana ne?” şeklinde pişkinlikle cevap verdi.

“Can güvenliğimiz için önemli”
Coşkun Altınlar, denetimlerin önemli olduğunu ifade ederek, “Güzel bir uygulama yolcu ve bizim can güvenliğimiz için bugünden itibaren başladı, kış lastikleri yağmurda ve karda diğerlerine göre güvenli. Herkese kazasız belasız hayırlı yolculuklar dilerim” dedi.

Öte yandan gün içerisinde otobüslere yönelik denetimlerin devam edeceği öğrenildi.

Armağan Yılmaz

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?