USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Başkan Umut Yılmaz 23 Nisan'ı çocuklarla kutladı

Şehitkamil Belediye Başkanı Avukat Umut Yılmaz, 23 Nisan'ı çocuklarla kutladı. Yılmaz, “Ben, 23 Nisan'ı, dünyaya hediye eden Mustafa Kemal Atatürk'ün, belediye başkanıyım. Biz, Mustafa Kemal Atatürk'ün yolunda, izinde gitmek için küçüklüğümüzden beri ant içmişiz” dedi.

Başkan Umut Yılmaz 23 Nisan'ı çocuklarla kutladı
22-04-2024 14:25
22-04-2024 14:29
GAZİANTEP
Google News

Şehitkamil Belediye Başkanı Avukat Umut Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Ünler Ortaokulu’ndaki kutlamalara katıldı. Öğrencilerin yaşadığı coşkuya ortak olan Başkan Avukat Umut Yılmaz, programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Her zaman Mustafa Kemal'in izinde yürüyün”
Sözlerine kendini tanıtarak başlamak isteyen Şehitkamil Belediye Başkanı Avukat Umut Yılmaz’ın konuşması, “En Büyük Başkan Bizim Başkan” sloganlarıyla kesildi. Çocuklara, “Ben, hepinizi çok seviyorum” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Avukat Umut Yılmaz, “Biliyorsunuz, 23 Nisan gelmek üzere. Ben, 23 Nisan'ı, dünyaya hediye eden Mustafa Kemal Atatürk'ün belediye başkanıyım. Biz, Mustafa Kemal Atatürk'ün yolunda, izinde gitmek için küçüklüğümüzden beri ant içmişiz. Sizlerden özellikle istediğim şu, başınız ne zaman dara düşse, ne zaman canınız sıkılsa Mustafa Kemal'i hayal edin. O ne yapardı? O ne düşünürdü? Başka birilerinin peşini boş verin. Her zaman Mustafa Kemal'in izinde yürüyün. Ben bugün buraya belediye başkanı olduysam, hep onu hayal ettim. Ne yapardı? Ne ederdi? Evimde, kütüphanemde Mustafa Kemal ile ilgili onlarca kitap var. Canım ne zaman sıkılsa, ne zaman vaktim olsa herhangi birini alırım, herhangi bir sayfasından okurum. Bu bayramı, dünyada tek yaşayan ülke, millet biziz. Mustafa Kemal’in size nasıl kıymet verdiğini bu bayramdan biliyorsunuz. Siz de her biriniz ona yakışan bir çocuk olun. Biz burada çok güzel tatillere gideceğiz. Denize gideceğiz, beraber gezeceğiz. Sizi, Anıtkabir'e götüreceğiz. Sizi, Çanakkale'yle tanıştıracağız. Ama şöyle de bir ricamız olacak. Tabii bunun da bir hak edilmesi lazım. Bunun da bir başarı öyküsünün olması lazım. Siz derslerinize çok çalışacaksınız, ders puanlarınızı yükselteceksiniz. O başarı puanına göre ben de Belediye Başkanı olarak, abiniz olarak hep yanınızda olacağım” diye konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?