USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Bakan Soylu: ''Bu ülkenin dağlarında bir tek PKK'lı terörist kalmayacak''

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Şimdi 86 tane terörist kaldı. 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin dağlarında bir tek PKK'lı terörist kalmayacak.' dedi.

Bakan Soylu: ''Bu ülkenin dağlarında bir tek PKK'lı terörist kalmayacak''
24-04-2023 00:39
Google News

AK Parti İstanbul milletvekili adayı Soylu, Bayrampaşa'da düzenlenen Kastamonu Küre Derneğinin bayramlaşma programına katıldı.

Derneğin karşısındaki Sabri Akpınar Parkı'nda otobüsten vatandaşlara hitap eden Soylu eskiden Alevilerin "Ben Aleviyim." demekten imtina ettiğini söyledi.

"PEKİ HAK MUHAMMED ALİ'NİN YOLUNDA TERÖRİSTE DESTEK VAR MI?"

Şimdi herkesin istediğini söyleyebildiğini belirten Soylu, "Kılıçdaroğlu geçen akşam diyor ki 'Ben Aleviyim, Hak Muhammed Ali'nin yolundayım'. Eyvallah, eğer öyleyse başınız üzerine. Peki Hak Muhammed Ali'nin yolunda teröriste destek var mı? PKK'yla kol kola girmek var mı? Buradan Allah rızası için söylüyorum. Bizi ayakta tutan aile yapımızdır. LGBT'yi getirip kadınla kadının, erkekle erkeğin evlenmesini Türkiye'ye dayatmak var mı? Hak Muhammed Ali'nin yolunda bu ülkede şehit olan polisimize, askerimize, jandarmamıza 'uyuşturucu kaçakçısı' demeye gerek var mı? Var mı böyle bir yol?" diye konuştu.

"NEFES ALDIRMIYORUZ, DAĞLARDA NEFES ALDIRMIYORUZ"

Bakan Soylu muhalefetin kendilerine "Gitsin." dediklerini aktararak şöyle devam etti:

"Ne yapacaklar? Kuzey Irak ile Kuzey Suriye'deki askeri operasyonlarımızı sonlandıracaklar. Kim sonlandıracak? Onlar gelip sonlandıracaklar. Peki ne olacak orada? PKK ile PYD o bölgeyi alacaklar. Tam yıllardır kurdurmadığımız, mücadele ettiğimiz, uğrunda şehit verdiğimiz Bahar Kalkanı, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı'nı, bütün operasyonları yaptık. Kırk yıldır canımıza okudular, 40 yıldır bu ülkeyi maliyetle karşı karşıya bıraktılar, 40 yıldır bu ülkenin evlatlarının yarına umutla bakmasını engellediler, 40 yıldır bu ülkede bombalar patladı. Şimdi canına okuyoruz, nefes aldırmıyoruz, dağlarda nefes aldırmıyoruz. Orada bütün planları yapmışlar. Korucuları kaldıracaklar. Niçin kaldıracaklar? Çünkü korucular devletle beraber, milletle beraber. Onun için kaldıracaklar. Kayyumları tekrar getirecekler. Niçin getirecekler? Çünkü PKK'ya para lazım, PKK'ya insan kaynağı lazım. Kuruttuk hepsini, kurutmaya çalışıyoruz, adım attırmıyoruz."

"DAĞLARINDA BİR TEK PKK'LI TERÖRİST KALMAYACAK"

Doğu ve Güneydoğu'da bugün 24 saat insanların huzur içerisinde olduğunu vurgulayan Soylu, "Çocuklar okuyorlar, üniversitelere gidiyorlar. Her şey tersine mi dönecek? Belediyeleri aldılar, oranın canına okudular. Ya iktidar ortağı olurlarsa ne yaparlar? Doğu ve Güneydoğu'ya kimseyi sokmazlar. Şimdi 86 tane terörist kaldı. 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin dağlarında bir tek PKK'lı terörist kalmayacak." şeklinde konuştu.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?