USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Ali Erbaş: 11 ilde 377 bin 355 depremzedeyi misafir ettik

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, depremlerden etkilenen 11 ilde, ilk günden bu yana 377 bin 355 afetzedenin cami ve Kur’an kurslarında konakladığını belirtti.

Ali Erbaş: 11 ilde 377 bin 355 depremzedeyi misafir ettik
23-02-2023 16:47
Google News

Ali Erbaş: Bölgede 17 bin hocamızla hizmet vermeye devam ediyoruz

GALERİNİN DEVAMI <p>Depremzedelerle bir araya gelen <a href=Diyanet İşleri Başkanı Erbaş "Bölgede 17 bin hocamızla hizmet vermeye devam ediyoruz. Diyanet Akademisi eğitim merkezlerimizde 4 bin 127 vatandaşımızı misafir etmekteyiz" dedi.

"><p>Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, <a href=Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, şu an bölgede 17 bin hocanın hizmet verdiğini belirterek, Diyanet Akademisi eğitim merkezlerinde 4 bin 127 depremzedenin misafir edildiğini açıkladı.

"><div>Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi'nde kalan <a href=depremzede aileleri ziyaret etti.
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının deprem bölgesindeki yardım faaliyetlerine ilişkin bilgi veren Erbaş, depremler sonrasında hemen bölgeye intikal ettiklerini dile getirdi.
"><p>Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, şu an bölgede 17 bin hocanın hizmet verdiğini belirterek, Diyanet Akademisi eğitim merkezlerinde 4 bin 127 depremzedenin misafir edildiğini açıkladı.</p><p>Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında çok büyük acılar yaşandığını anımsatan Erbaş, tarihte 9 <a href=saat arayla 7,5 üzerinde iki depreme rastlanılmadığını söyledi.

"><p>Depremin yaşandığı ilk gün Başkanlıkta <a href=afet ve acil durum yönetim merkezini kurduklarını bildiren Erbaş, "Başkanlığımızın üst düzey yöneticileri, 72 il müftümüz, 4 bin küsur imamımız, müezzinimiz, vaizimiz deprem bölgesi dışındaki illerden deprem bölgesine hemen intikal etti. Şu an itibarıyla bölgede 17 bin hocamızla hizmet vermeye devam ediyoruz. Diyanet Akademisi eğitim merkezlerimizde 4 bin 127 vatandaşımızı misafir etmekteyiz." diye konuştu.

"><p>Bazı <a href=sosyal medya hesaplarında Harput Eğitim Merkezi'nin depremzede vatandaşlara açılmadığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade eden Ali Erbaş, "Harput Eğitim Merkezimizde de deprem mağduru kardeşlerimizi misafir ediyoruz." bilgisini paylaştı.

"><p>Deprem bölgesindeki cenaze işlemleriyle <a href=ilgili hiçbir eksikliklerinin olmadığını dile getiren Erbaş, "Sadece cenaze işleri değil, arama kurtarma çalışmalarına katılanlardan sıcak yemek dağıtan hocalarımıza varıncaya kadar afet ile ilgili ne yapılması gerekiyorsa bütün vazifeleri yapan hocalarımız var." değerlendirmesinde bulundu.

"><p>Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, temel gıda, elbise ve yakıttan oluşan 571 tır malzemeyi deprem bölgesine gönderdiklerini, 515 mobil mutfak, hizmet ve ikram aracının bölgede faaliyet gösterdiğini açıkladı.</p><div>Şimdiye kadar 1,5 milyona yakın depremzedeye sıcak yemek ikramında bulunduklarını aktaran Erbaş, geçen hafta cuma namazında depremzedeler için büyük miktarda bağış toplandığını, bu bağışların en kısa sürede bölgeye ulaştırılacağını kaydetti.</div><div> </div><div> </div><div>Daha <a href=sonra depremzede çocuklarla sohbet eden Başkan Erbaş, çocuklara oyuncak ve kitap hediye etti.
">

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş’ta 30 bin 214, Gaziantep’te 100 bin 903, Adıyaman’da 1578, Hatay’da 1185, Osmaniye’de 764, Kilis’te 4 bin 479, Şanlıurfa’da 71 bin 89, Malatya’da 17 bin 459, Diyarbakır’da 42 bin 780, Adana’da 94 bin 683 ve Elazığ’da 12 bin 221 kişi olmak üzere toplam 377 bin 355 kişiyi uygun olan cami ve Kur’an kurslarında misafir ettiklerini kaydetti. Ali Erbaş, "Tüm imkanlarımızla vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Depremin ilk saatlerinden itibaren bölgedeki uygun olan camilerimiz ve Kur’an kurslarımızda deprem mağduru binlerce vatandaşımızı misafir ediyoruz" dedi. 

Diyanet'ten ‘manevi’ seferberlik! Bölgeye akın ettilerDiyanet'ten ‘manevi’ seferberlik! Bölgeye akın ettiler

Erbaş: Kur’an kursları ve Dini Yüksek İhtisas Merkezlerimiz vatandaşlarımızın hizmetindeErbaş: Kur’an kursları ve Dini Yüksek İhtisas Merkezlerimiz vatandaşlarımızın hizmetinde

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?