USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Akaryakıta kallavi zam geliyor! Duyanlar kontak kapatacak

3 Temmuz itibarıyla açıklanacak yeni enflasyon rakamlarının ardından, özel tüketim vergisi (ÖTV) oranlarında yaklaşık yüzde 20'lik bir artış bekleniyor. Bu artışın, akaryakıt, alkollü içecekler ve tütün ürünlerinin fiyatlarında otomatik bir yükselişe yol açması öngörülüyor.

Akaryakıta kallavi zam geliyor! Duyanlar kontak kapatacak
08-06-2024 10:16
08-06-2024 10:19
GAZİANTEP
Google News
Mart ayı sonrası doların gösterdiği istikrarlı seyir, özellikle akaryakıt başta olmak üzere bazı temel tüketim ürünlerinde fiyatların geçici bir süre sabitlenmesine yol açtı. Ancak bu durumun 3 Temmuz'dan itibaren değişmesi bekleniyor. Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) haziran ayına ilişkin açıklayacağı enflasyon rakamlarıyla, yılın ilk yarısına ait Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) oranları netleşecek. Bu veriler ışığında, günlük yaşamımızda sıkça tükettiğimiz birçok mal ve hizmet üzerinden alınan Özel Tüketim Vergisi'nin (ÖTV) yaklaşık olarak yüzde 20 civarında artırılması öngörülüyor. Bu zam ile birlikte, mevcut benzin ve dizel akaryakıt fiyatlarında minimum 8 liralık bir artış yaşanabilir.
AKARYAKIT FİYATLARI, ALKOLLÜ İÇECEKLER VE SİGARA FİYATLARI OTOMATİK ARTACAK
Özel Tüketim Vergisi'nde (ÖTV) gerçekleştirilen düzenleme neticesinde, ilk etapta akaryakıt, alkollü içecekler ve tütün ürünlerinin fiyatlarında önemli ölçüde artış beklenmektedir. Eğer Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir muafiyet uygulanmazsa, Temmuz ayından itibaren söz konusu ürünlerin fiyatlarında minimum yüzde 17,87 düzeyinde bir artışın gerçekleşeceği öngörülmekte, bu oranın yüzde 20 seviyelerine ulaşabileceği tahmin edilmektedir.
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?