USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

Ahmet Türk: Kılıçdaroğlu uygun aday, HDP seçmeni de sıcak bakıyor

Eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, HDP seçmeninin Kılıçdaroğlu'nun adaylığına sıcak baktığını söyledi. Türk, adaylık için ismi geçenler arasında en uygun kişinin Kılıçdaroğlu olduğunu belirtti.

Ahmet Türk: Kılıçdaroğlu uygun aday, HDP seçmeni de sıcak bakıyor
18-01-2023 09:39
Google News

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı henüz belli değil. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aday olmak istediğini açıkça dile getirirken, altılı masanın en büyük ikinci mensubu İYİ Parti'nin Genel Başkanı Meral Akşener ise buna sıcak bakmıyor. Akşener'in, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu veya ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı aday göstermek istediği biliniyor. 

Gelecek ve DEVA partilerinden ise ayrı açıklamalar geldi. DEVA Partisi lideri Ali Babacan, aday gösterilirse seçileceğini ve en iyi şekilde yöneteceğini söyledi. Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin ise, "Masadaki en doğru aday Davutoğlu" dedi. 

Gelecek Parti'li Şahin: Altılı masadaki en doğru aday DavutoğluGelecek Parti'li Şahin: Altılı masadaki en doğru aday Davutoğlu

Demokrat Partili Delikanlı: Gültekin Uysal aday olursa açık ara seçilirDemokrat Partili Delikanlı: Gültekin Uysal aday olursa açık ara seçilir

HDP'nin ortak adaya karşı tutumu merak ediliyordu. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, kendi adaylarıyla seçime gireceklerini açıkladı. Buldan'ın bu açıklaması "rest" olarak yorumlandı. 

Millet İttifakı'nın ocak ayının sonlarında adayını duyurması beklenirken, HDP kanadından yeni bir açıklama geldi.

"HDP SEÇMENİ KILIÇDAROĞLU'NA SICAK BAKIYOR"

Gazete Duvar'a konuşan eski Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk, Kılıçdaroğlu'nun uygun bir aday olduğunu söyledi. CHP liderinin ismi geçenler arasında en tecrübeli kişi olduğuna dikkati çeken Türk, şunları söyledi: 

"Altılı masanın aday kararına ilişkin bir söz söyleyemem. Bizim seçmenimizin tercihi yine Kılıçdaroğlu’ndan yana olur. Kılıçdaroğlu tecrübeli bir siyasetçi ve her gün kürsüde halka vaatlerde bulunuyor. Başka bir aday ortaya çıkarsa bu vaatler de havada kalır. Bence Kılıçdaroğlu uygun bir aday. Konuşulan isimler içinde de en deneyimlisi. Ama bizim de taleplerimiz var. Demokrasi adına, hak ve özgürlükler adına masanın neleri yapacağını, projelerini açıklaması lazım."

Son anketten Kılıçdaroğlu çıktı! CHP lideri fark attıSon anketten Kılıçdaroğlu çıktı! CHP lideri fark attı

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?