USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Adıyaman’da uygulamalı deprem tatbikatı yapıldı

Adıyaman’da uygulamalı deprem tatbikatı yapıldı
17-01-2024 16:08
Google News

Adıyaman’da kurtarma ekibi tarafından deprem ve doğal afet riskleriyle ilgili uygulamalı tatbikat gerçekleştirildi.


Adıyaman İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı arama kurtarma ekibi, Adıyaman’da olabilecek deprem ve doğal afet risklerine karşı 2 gün süren deprem ve deprem sonrası yapılması gerekenlerle ilgili eğitim aldı.


İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Arama Kurtarma 7. ve 8. Bölge Koordinatörü Mesut Baykara konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye’de son zamanlarda doğal afetlerin ve özellikle bölgemizde asrın felaketi olarak yaşadığımız deprem sonrası gönüllülere, Doğada Arama Kurtarma (DAK) ve Kentsel Arama Kurtarma (KAK) eğitimleri verildi. Bu kapsamda bina hasar türleri, enkaza güvenli yanaşma usulleri, malzeme tanıtımı ve kullanımı başta olmak üzere ekip oluşumu, hasta ve yaralı taşıma teknikleri ile saha tatbikatları üzerine 20 arkadaşımıza eğitim verdik” dedi.


Adıyaman arama kurtarma ekip Başkanı Hüseyin Doğan, eğitimin amacının afetlere karşı farkındalık oluşturmak ve gönüllü arama kurtarma personeli yetiştirmek olduğunu söyledi.Adıyaman’da uygulamalı deprem tatbikatı yapıldı

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?