Reklam
Reklam
Reklam

"ZOR DURUMDA KALANLARA ELİNİZİ UZATIN"

Koronavirüs Salgını nedeniyle vakaların arttığı Gaziantep’te immün plazma bağışı çağrıları da her geçen gün artıyor. Sosyal medya hesabı üzerinden çağrıda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül, “Plazma ve kan ihtiyacı devam ediyor. Bir kişinin iyileşmesine katkı sumak sizin elinizde! Lütfen zor durumda kalmadan zor durumda kalanlara elinizi uzatın” dedi.

"ZOR DURUMDA KALANLARA ELİNİZİ UZATIN"
03 Mayıs 2021 - 21:59
Reklam

Koronavirü Salgınında üçüncü pik döneminin yaşandığı Gaziantep’te, hastanelerde tedavi gören hastaların sayısı da bir hayli arttı. Söz konusu artışlar ile birlikte hastanede Koronavirüs tedavisi gören yakınları için sosyal medya hesaplarından immün plazma bağış çağrısı yapan vatandaşların sayısında da büyük artış yaşandı.
“ZOR DURUMDA KALANLARA ELİNİZİ UZATIN”
Çağrıların artmasının ardından sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül, “Plazma ve kan ihtiyacı devam ediyor. Bir kişinin iyileşmesine katkı sumak sizin elinizde! Lütfen zor durumda kalmadan zor durumda kalanlara elinizi uzatın. Ramazan ayında kan bağışı noktaları iftar sonrasında da hizmet vermektedir. Kan veya immün plazma bağışında bulunacak kişiler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmaktadır. Kan/immün plazma bağışı için http://kanver.org web sitesinden randevu alabilirsiniz” ifadelerini kullandı.
Bu haber 217 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.