Reklam
Reklam
Reklam

Suikastten kurtuldu, koronadan kurtulamadı

Asım Güzelbey'in Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde kardeş şehir protokolü imzalanan Harkov Belediye Başkanı Gennadiy Kernes koronavirüs tedavisi sürerken hayatını kaybetti.

Suikastten kurtuldu, koronadan kurtulamadı
26 Aralık 2020 - 14:00 - Güncelleme: 26 Aralık 2020 - 14:04
Reklam

Asım Güzelbey, meslektaşı Gennadiy Kernes'in ailesine başsağlığı dileyerek, ‘' Ne diyelim, suikasten kurtuldu ama, Korona'ya karsı , hem de Almanya'da  verdiği savaşı kaybetti. Ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum.SEVİLEN BİR İSİMDİ

Gaziantep'in Ukrayna'daki kardeş şehri Harkov Belediye Başkanı Gennadiy Kernes koronadan hayatını kaybetti. Kernes için düzenlenen cenaze törenine 110 bin kişi katıldı. Kernes 2014 yılında bir suikasta uğramış, İsrail'de tedavisi yapıldıktan sonra Harkov'a dönmüştü. O tarihten beri yaşamını tekerlekli sandalyede devam ettiriyordu.

GÜZELBEY, AİLEYE BAŞSAĞLIĞI MESAJI GÖNDERDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Asım Güzelbey, meslektaşı Harkov Belediye Başkanı Gennadiy Kernes'in ölüm haberiyle büyük üzüntü yaşarken, Ukranya'daki ailesine sabır ve başsağlığı mesajı gönderdi."GENNADY İLE İYİ BİR DOSTLUĞUMUZ VARDI"

Güzelbey şunları söyledi: ‘' 2014 de suikaste uğramış ve uzun sure komada kalmıştı. Maalesef suikast sonrası da, belden aşağısı felç kaldı.Ben o tarihte, yurt dışında idim. O zaman da, dostum Gennady'e geçmiş olsun mesajı göndermiştim.

Bugün Gennady yok ama yine de ailesine bir mesaj gönderip , başsağlığı diledim. Ne diyelim, suikasten kurtuldu ama Corona'ya karsi, hemde Almanya'da  verdigi savaşı kaybetti. Toprağı bol olsun." (Medya27)

Bu haber 584 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.