Reklam
Reklam
Reklam

Şırnak'ta 5 saatlik hasta kurtarma operasyonu

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde ambulans, yoğun kar yağışı nedeni ile yolu kapanan köye gidemedi. Ekiplerin 5 saatlik çalışmasının ardından köyde bulunan hasta, kepçenin ağzında ambulansa taşındı

Şırnak'ta 5 saatlik hasta kurtarma operasyonu
21 Ocak 2021 - 10:21

Beytüşşebap ilçesinde günlerdir etkili olan kar yağışı sonrası ekipler yolları açmakta güçlük çekti. Kar kalınlığının yer yer 2 metreyi bulduğu yüksek rakımlı yerleşim yerlerinin yollarını açmaya çalışan ekipler yoğun bir mesai harcıyor.

Gelen ihbar üzerine ilçe merkezden 35 kilometre uzaklıkta bulunan Beşağaç köyünde hastalanan 36 yaşında Cemile Acar için ekipler çalışma başlattı. İlçe Özel İdare ekipleri dağ köyünün yolunu açmakta güçlük çekti. Hastaya ulaşmak için çığ bölgelerinden yol açılmadan köye giden ekipler, hasta kadını kepçenin ağzında ambulansın geldiği yere kadar götürdü.

Ekiplerin özveri ile çalışmalarından dolayı teşekkür eden Beşağaç köyü muhtarı Nihat Acar, "Günlerdir yolumuz kapalı, elektrikler yok. Şebekemiz yok. Çok şükür hasta olan bir vatandaşımız için bu kadar yolu geldiler, ekiplere çok teşekkür ederim. Sadece bölgemiz değil bir çok köy yolu ulaşıma kapalı inşallah en kısa zamanda açılacaktır" dedi.

Bu haber 163 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.