Reklam
Reklam
Reklam

İngiltere Başbakanı Johnson: 'Sınırlardaki ulaşım aksaklığı kısa sürede çözülecek'

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, korona virüs mutasyonu nedeniyle Avrupa ülkeleri ile yaşanan ulaşım probleminin kısa sürede çözüleceğini ifade etti. Johnson, ülke genelinde 500 binden fazla kişinin Covid-19'a karşı aşılandığını açıkladı.

İngiltere Başbakanı Johnson: 'Sınırlardaki ulaşım aksaklığı kısa sürede çözülecek'
Editör: Mega Haber
21 Aralık 2020 - 21:56
Reklam

İngiltere Başbakanı Boris Johnson parlamentoda yaptığı basın açıklamasında, ülkede korona virüs mutasyonu nedeniyle yaşanan sorunların kısa sürede çözüleceğini aktardı. Johnson, mutasyon nedeniyle İngiltere'ye olan uçuşların ve uluslararası ulaşımın durdurulması konusunda, ulaşımda yaşanan gecikmelerin yalnızca Dover'da meydana geldiğini belirtti.

Avrupa kıtasına gelen veya Avrupa kıtasına giden toplam ulaşımın yalnızca yüzde 20'sinin geciktiğini belirten Başbakan Johnson, bu gecikmelerden yiyecek ve tıbbi malzemelerin büyük çoğunluğunun etkilenmediğini açıkladı. Başbakan Johnson, hükümetin sınırlardaki ulaşım problemini çözmek için Fransız yetkililerle görüşmeye devam ettiğini belirterek, "Ticaret akışını olabildiğince hızlı bir şekilde çözmek için kanal üzerindeki ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bu haber 94 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.