USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

Trabzon Hasır Bileziği Kuyumcu Kent Projesi ile daha çok tanınacak

Trabzon'da üretilen Trabzon Hasır Bileziği son yıllarda dünyada daha çok tanınmaya ve ihraç edilmeye başlarken, Moloz mevkiinde yapılması planlanan Kuyumcu Kent Projesi sayesinde daha çok tanınacak.

Trabzon Hasır Bileziği Kuyumcu Kent Projesi ile daha çok tanınacak
06-12-2022 10:02
Google News

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon Kuyumcular ve Saatçiler Odası ile birlikte yürüttükleri Kuyumcu Kent Projesi sayesinde Trabzon Hasır Bileziği'nin daha da tanınacağını belirterek yapılacak “Orada yerli yabancı ziyaretçilerimize ve Trabzon halkına kuyumculuk anlamında bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri çok ferah konforlu bir Kuyumcu Kent oluşturuyoruz” dedi.

Kuyumcu Kent Projesiyle ilgili bütün hazırlıkların tamamlandığı ve 1 ay gibi bir süre içerisinde inşaatının başlanmasının planlandığını belirten Zorluoğlu, “Kuyumcu Kent Projesi Pazarkapı Büyükcami etrafındaki alanın bütünüyle değerlendirilmesi içerisinde bir iş. Bütün alanın ihalesini yaptık. Orası mini yaşam alanı olarak inşallah Trabzonumuzun hizmetine girecek. Orada Avrasya Pazarı devam ediyor, hemen yanında Planetaryum ve Bilim Merkezi binamız tamamlanmak üzere. Avrasya Pazarı ve bilim merkezi projemiz inşallah seçimlerden önce hizmete girecek şekilde devam ediyor, tamamlanmak üzere. Bilim Merkezinin güneyince Kuyumcu Kent Projemiz var. Kuyumcular Odamızla beraber yürütüyoruz. Biz alanı onlara tahsis ediyoruz. Onlarda projelerini yaptılar arkadaşlarımızla mutabık kaldılar inşallah orada gelen yerli yabancı ziyaretçilerimize ve Trabzon halkına kuyumculuk anlamında bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri çok ferah konforlu bir yeni pazar, Kuyumcu Kent oluşturuyoruz. Kuyumcular Odası bu işi yapacak, yap işlet devret modeliyle. Bütün hazırlıklar tamamlandı. İnşallah 1 ay gibi bir süre içerisinde bu işe başlanması planlanıyor. Bizim turist yapımıza bakıldığında daha çok Orta Doğu'dan gelen aileler oluşturuyor ve özellikle Körfez ülkelerinden gelen kadınların mücevhere düşkünlüğü malum Trabzon Hasırı da başka yerde bulunamayacak bize özellikli bir sanat. İnşallah onu orada biraz daha öne çıkaracağız” dedi.

Bekir Koca
 

iha.com.tr üzerindeki haberler özet şeklinde yayınlanmaktadır. Haberin video, fotoğraf ve metnine Abone panelinden ulaşabilirsiniz.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?