USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

TOGG’un üretim bandı robotik makine sistemleri Yalova’da üretilecek

Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, Türkiye'nin yerli ve mili otomobili TOGG'un üretim bandı robotik makine sistemlerini kuran firmanın OSB'leri içinde yer alacağını söyledi.

TOGG’un üretim bandı robotik makine sistemleri Yalova’da üretilecek
25-11-2022 15:02
Google News

Tamamlandığında 320 fabrikanın faaliyet göstereceği ve 25 bin kişinin istihdamının sağlanacağı Yalova Makine OSB'nin 1. etap çalışmaları çerçevesinde bir fabrikanın daha temeli atıldı. FYT Mühendislik yeni üretim tesisinin temel atma töreninde konuşan Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG'un Bursa'nın Gemlik ilçesinde bulunan fabrikasının üretim hattını kuracak firmanın da aralarına katılacağını müjdeledi.

Özdemir, ileri teknoloji ürünlerinin merkezi olma iddiasında olduklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Önümüzdeki hafta itibarı ile hepimizin milli gururu olan ilk yerli otomobilimiz TOGG'un üretim bantlarını, robotik sistemlerini kuran firma Yalova Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgemizin bir parçası haline geliyor. TOGG'un çok önemli bir ayağı olduğumuz ve ileri teknoloji ürünlerinin merkezi olduğumuz iddiamızı ve vizyonumuzu inşallah hep birlikte bütün Yalova olarak daha gür bir sesle hep birlikte söyleyeceğiz. O anlamda hayırlı olsun."
Direnç Özdemir, yeşil OSB iddialarını da somut hale dönüştüreceklerini söyledi. Tamamlanan strateji belgelerini yılbaşı itibariyle deklere edeceklerini kaydeden Özdemir, “Artık somut olarak sürdürülebilir yeşil bir sanayi bölgesinin nasıl olabileceğini Yalova'da somut örnekleri ile ortaya koyacağız” dedi.

Erhan Erdoğan
 

iha.com.tr üzerindeki haberler özet şeklinde yayınlanmaktadır. Haberin video, fotoğraf ve metnine Abone panelinden ulaşabilirsiniz.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?