USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Sosyal medya dolandırıcılarına dikkat

Firmalar, kişiler ve kurumların sosyal mecralarda kendilerini doğrulaması amacıyla kullanılan mavi tiki almak isteyen kişiler son zamanlarda dolandırıcıların hedefi haline geldi.

Sosyal medya dolandırıcılarına dikkat
06-05-2022 16:28
Google News

Son yıllarda sosyal mecraların çeşitliliği artarken dünya üzerinde kullanımı da oldukça arttı. Firmaların, kişilerin, kurumların sosyal mecralarda kendilerini doğrulaması amacıyla kullanılan mavi tiki almak isteyen kişiler de dolandırıcıların hedefi haline geldi. Kaymaz Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaymaz da son zamanlarda artış gösterdiği ifade edilen mavi tik dolandırıcılarına karşı tüm sosyal medya kullanıcılarını uyardı.

“İşi bilmeyen insanlarca dolandırılma ihtimali var, lütfen dikkat”
Mavi tik alabilmek için insanların dolandırıldığını ifade eden Ramazan Kaymaz “Daha önce yönettiğim ve mavi tik çalışması yaptığım tüm sosyal medya hesaplarında önce dikkat ettiğim şey güvenlik olmalıdır anlayışı ile sürdürdüğüm iş disiplinini ve bu alandaki profesyonelliğime de istinaden sosyal medya kullanıcılarına uyarıda bulunmak istiyorum. Gerçekten bu işi bilmeyen insanlarca dolandırılma ihtimaliniz vardır lütfen buna dikkat ediniz. Bunları daha detaylı olarak bahsedeceğim eğitimlerin de başlayacaktır” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?