USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Siverek’te otizm farkındalık günü kutlandı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Dünya Otizm Farkındalık Günü'nü Otizmli çocuklar halayla kutladı.

Siverek’te otizm farkındalık günü kutlandı
01-04-2022 20:07
Google News

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Dünya Otizm Farkındalık Günü'nü Otizmli çocuklar halayla kutladı.


Siverek Ahmet Koyuncu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından, okulun konferans salonunda düzenlenen etkinlikte, okulda eğitim ve öğretim gören Otizmli öğrenciler, koro şeklinde türkü, şiir ve flüt çalarak, performansını gösterdi.


Daha sonra sıra gecesi ekibi tarafından seslendirilen türkülerle, halay ve erik dalı oyunları oynayan öğrenci ve öğretmenler keyiflerince eğlendi.


Yapılan etkinlikle ilgili açıklamada bulunan okul müdürü Sadık Kıran,” Dünya genelinde 2 Nisan Otizm Farkındalık günü olarak kutlanıyor. Bizde bir takım etkinliklerle bugünün anlam ve önemini anlatmaya ve farkındalık oluşturmaya çalıştık. Bu etkinlikte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.


Özel Eğitim Öğretmeni Tarık Güzeten'de, ” Bugün Otizm farkındalık günüdür, tüm dünyada kutlandığı gibi ülkemizde de kutlanan bir gündür. Biz Ahmet Koyuncu Lisesi olarak böyle bir etkinlikle farkındalık oluşturmaya çalıştık. Çocuklarımızı sahneye çıkardık, çocuklar güldü, eğlendi, onlarda mutlu oldu, bizde” diye belirtti.


Siverek Engelliler Derneği Başkanı Feridun Şenateş, bu gibi günlerde yapılan çalışma ve etkinlikler önemli olduğunu, farkındalık oluşturduğunu' belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?