USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

Serencam Yayın Grubu Kitap Yayıncılığında 10. Yılını Şık Bir Törenle Kutladı

2012 yılında Gaziantep’te yayıncılık hayatına başlayan Serencam Yayın Grubu, kitap yayıncılığındaki 10. yılını kültür,sanat ve edebiyat dolu bir törenle kutladı.

Serencam Yayın Grubu Kitap Yayıncılığında 10. Yılını Şık Bir Törenle Kutladı
19-09-2022 11:52
19-09-2022 12:06
Google News

Akkent Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Bülent Öztürk, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı ve yazar Zekeriya Efiloğlu, Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz Adına Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Demir, Kadem Gaziantep İl Başkanı Sabiha Doğan’ın yanında çok sayıda bürokrat, yerel yazar, şairler ve okurlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan programda Serencam Yayın Grubu’nun tanıtım videosu yayınlandı. Ardından açılış konuşması yapan Serencam Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni Gülşen Gazel, Gaziantep’te 10 yıldır kitap, kültür ve edebiyat adına zorlu bir mücadele verdiklerini belirtti. Bu süreçte 300’ü aşkın kitap yayınladıklarını 154 yazarla çalıştıklarını ve kitap tirajları ve okur sayılarının milyonlara ulaştığını kaydetti. Kitap, edep ve edebiyat adına yıllardır nöbette olduklarını, bu nöbetin de nerede olursa olsun devam edeceğini ifade eden Gazel, Gaziantep halkının sanılanın aksine kitaba ilgisinin iyi olduğunu ve zamanla daha iyi olacağını belirtti. Kendilerinin her zaman yanında olup katkı sunanlara teşekkür eden Gazel, destek olmayanlara da kırılmadıklarını, onların sayesinde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendiklerini ifade etti. Evliya Çelebi’nin Seyahatname’sinde geçtiği gibi Gaziantep’in yeniden İkinci Buhara olması yolunda ellerinden gelen gayreti sarf edeceklerini belirtti.

 Yazar, şair ve müzisyenlerin sahne aldığı programda gerçekleşen müzik ve şiir dinletisi yoğun ilgi gördü. Gaziantep’te yaşayan 30 yazara teşekkür belgesinin takdim edilmesinin ardından kültür ve edebiyata katkı sunanlara plaket takdimi yapıldı. Tören, kutlamaların kabulü ve kitap hediyeleriyle son buldu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?