USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Şehit İtfaiyecilere ABD’den Taziye Mektubu

Binlerce kilometre ötedeki ABD’li itfaiyeciler, görevi başında hayatlarını kaybeden meslektaşları için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’ne üzüntülerini dile getiren bir mektup gönderdi.

Şehit İtfaiyecilere  ABD’den Taziye Mektubu
06-10-2022 13:56
06-10-2022 14:00
Google News

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu’nun Nizip bölümünde 20 Ağustos’ta meydana gelen trafik kazasına müdahale ederken, kontrolden çıkarak devrilen bir yolcu otobüsünün çarpması sonucu şehit olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye personeli Mehmet Bozkurt, Mehmet Polat ve Ahmet Polat için ABD’nin İndiana Eyaleti Fort Wayne İtfaiyesi’nden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na taziye mektubu geldi.

Gaziantep itfaiyesinden kardeşlerimiz olarak bahseden ABD’li itfaiyeciler mektuplarında, “Onların hizmet ettikleri halka ulusa ve yan yana çalıştıkları iş arkadaşlarına olan bağlılıkları ve kahramanlıkları her zaman hatırlanacak ve takdir edilecektir. Bu kardeşliğin içinde yer almaktan gurur duyuyoruz. Onların hatıraları her zaman bizimle olacak.” ifadelerini kullandılar.

 Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise gönderilen mektup için sosyal medya hesabından verdiği yanıtta, “ABD İndiana’dan Fort Wayne İtfaiyesi kaybettiğimiz itfaiyecilerimizin acısını paylaşmak için bir mektup göndermiş. İtfaiyeciliğin evrenselliği ve önemi bu mektupla bir kez daha anlaşılıyor. Fort Worth Fire’a teşekkür ediyorum. Warm greetings from Gaziantep @gbbitfaiye, Stay well.” Diyerek teşekkürlerini sund

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?