USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Magazin

Ramazan'da Kanal7ve Ülke TV izlenir

On bir ayın sultanı Ramazan tüm coşkusuyla Kanal 7 ve Ülke TV ekranlarında karşılanıyor. Ramazan ayının vazgeçilmez programları izleyiciyle buluşacak.

Ramazan'da Kanal7ve Ülke TV izlenir
31-03-2022 20:06
Google News

Ekran klasiği haline gelen, yıllardır milyonlarca kişinin kalbine taht kuran Hz. Yusuf da Ramazan ayında Kanal 7 ekranlarındaki yerini alacak. Kanal 7 ekranlarının sevilen dizileri Emanet ve Yemin de Ramazan boyunca evlere konuk olacak. Leziz ve anlaşılabilir yemek tarifleri, Nermin’in Enfes Mutfağı ile iftar sofralarına ilham olacak.

Yasin Esirgenç, Dünyanın Tadı ile nefis yemek tariflerini izleyicisine aktarırken, Özlem Tunca Dünyayı Geziyorum ile Ramazan’a özel görüntülerle evlere konuk olacak. Anadolu insanının samimiyetini ekrana taşıyan Gündüz Gece ve Bahar Kapıda programları Anadolu’dan Ramazan manzaralarıyla Kanal 7’de izleyici karşısına çıkacak.

Kalpler İftar Saati ile huzur bulacak

İslam dünyasının büyük bir heyecanla beklediği mübarek Ramazan’ın coşkusu Kanal 7’den ekrana yansıyacak. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetleri, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla İftar Saati, Ramazan ayı boyunca her gün Zal Mahmut Paşa Camii’nin bahçesinden her gün 18:50’de evlere konuk olacak.

Ramazan ayının manevi hazzı Sahur Vakti’nde hayat buluyor

Ekranların sevilen ismi Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetleriyle Sahur Vakti, Ramazan ayının maneviyatını ekrandan izleyiciye ulaştıracak. Sahur Vakti her gece 02:15’te izleyicilerinin sahur sofralarına eşlik edecek.

Birbirinden lezzetli tarifler Nermin’in Enfes Mutfağı ile ekrandaki yerini alacak

Gündüz kuşağının sevilen ismi Nermin Gül’ün sunumuyla ekrana gelen Nermin’in Enfes Mutfağı hafta içi izleyicisinin gününü renklendirecek. Benzersiz iftar menülerini ekrana taşıyacak olan Nermin Gül, vereceği püf noktalarıyla günlük yaşamda karşılaşılan sorunlara çözüm bulacak.

İstanbul’un ünlü camileri Dünyayı Geziyorum ile Kanal 7’de

Yıllardır yaptığı programlarla dünyayı izleyicisinin ayağına getiren Özlem Tunca Dünyayı Geziyorum’la Ramazan’a özel görüntülerle ekrandaki yerini alacak. İslam tarihinde önemli anların yaşandığı mekanlar, İstanbul’un camileri ve İslam coğrafyasından Ramazan manzaraları Dünyayı Geziyorum’la her Pazar 15:10’da izleyiciye aktarılacak.

Türk ve dünya mutfağından seçkin lezzetler Dünyanın Tadı’nda…

Birbirinden ilginç yemekler, geçmişten bugüne taşınan yöresel tarifler Yasin Esirgenç’in sunumuyla Dünyanın Tadı ile ekrana taşınacak. Türk ve dünya mutfağının seçkin lezzetleri her Cumartesi 15:10’da izleyicisiyle buluşacak.

Anadolu’dan Ramazan neşesi Gündüz Gece’de…

Ekranların sempatik ismi Kürşat, Ramazan’da da Anadolu’yu karış karış gezecek. Türkiye’nin farklı bölgelerinden farklı kültürleri gözlemleyen Kürşat, Anadolu’nun Ramazan geleneklerini her Cumartesi 11:30’da Gündüz Gece ile izleyicisine sunacak.

Sağlıklı bir Ramazan için yapılacaklar Dr. Feridun Kunak’la Evlerinize Sağlık’ta…

Verdiği sağlık dolu bilgilerle izleyicisinin yaşam kalitesini arttıran Dr. Feridun Kunak, Dr. Feridun Kunak’la Evlerinize Sağlık ile sağlıklı bir Ramazan için ipuçlarını ekrana getirecek. Dr. Feridun Kunak’la Evlerinize Sağlık her Cumartesi 13:10’da Kanal 7’de olacak.

Anadolu’nun kapısı Bahar Kapıda ile açılıyor…

Kanal 7 ekranlarının sevilen yüzü Bahar Gelir, Ramazan’da da Bahar Kapıda ile Türkiye’yi gezmeye devam edecek. Gittiği yerlerde kah güldüren kah duygulandıran Bahar Gelir, Anadolu insanının güzelliğini her Pazar 11:30’da izleyicisinin beğenisine sunacak.

İslam’ın baharı ramazan Hayati İnanç ile İftar Saati’nde

On bir ayın sultanı Ramazan’ın insanlarda uyandırdığı manevi hissiyat, yazar Mehmet Ercan’ın sunumu ve Hayati İnanç’ın gönül dilinden sohbetiyle her gün Ülke TV’de… Hoşgörü, sevgi, paylaşma, birlik ve beraberliğin önemi divan ve halk edebiyatından öne çıkan şiirlerle yaşatılacak. Maneviyata susayan kalplere dokunacak programda, şairler şairi Sezai Karakoç’un “Ey oruç, diriltici rüzgâr, İslam baharı, Es insan ruhuna inip yüce ilham dağından” dizelerinde olduğu gibi insan ruhunu aydınlatacak.  

Hayat telaşına keyifli bir sohbetle mola verdirecek “Hayati İnanç ile İftar Saati” her gün, yazar Mehmet Ercan’ın sunumuyla, 19:35’de Ülke TV ekranlarında…

Ramazan’ın huzuru Bursa’dan İftara ile Ülke TV’de yaşanıyor

İlahiyatçı Yazar Dr. Erkan Aydın, Ülke TV ekranlarında “Bursa’dan İftara” programıyla Ramazan’ın maneviyatını izleyiciye aktarmaya geliyor. Köklü geçmişi ile tarih ve kültür kenti Bursa’da yer alan Yıldırım Medresesi’nden ekrana taşınacak olan programda Ramazan’ın bereketli sofralarına misafir olunacak. Aydın, birbirinden değerli ilahiyatçı ve din adamlarıyla birlikte insan hayatında yer eden önemli meseleleri canlı yayında ele alacak. Programda ayrıca akıllara takılan sorulara yanıt aranacak.

Erkan Aydın’la Bursa’dan İftara, Ramazan ayı boyunca iftardan hemen önce, canlı yayınla ÜLKE TV’de.

ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?