USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Asayiş

Öğretmen şiddetine maruz kaldı, çok sevdiği okuluna gitmek istemiyor

Kırşehir'de merkez Yunus Emre Ortaokulu'nda bir öğrenci öğretmeni tarafından şiddete maruz kaldı. Öğretmeninin kalbine vurduktan sonra "Ne ağlıyorsun kemiğini mi kırdım" dediğini ileri süren öğrenci, olayın ardından çok sevdiği okuluna gitmek istemediğini belirtti. Olayl

Öğretmen şiddetine maruz kaldı, çok sevdiği okuluna gitmek istemiyor
21-09-2022 00:00
Google News

İddiaya göre, Hasan Hüseyin Özkulluk, geçtiğimiz Cuma günü Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Ö.İ. tarafından sınıfta şiddete maruz kaldı. Öğretmen uyguladığı şiddet sonrası çocuğun ağlamasına da kızınca, Özkulluk evine giderek ailesine yaşadıklarını anlattı. Polis ekiplerinin geldiği okulda, psikolog eşliğinde ifadesi alınan öğrenci, Kırşehir Eğitim Araştırma Hastanesine giderek rapor aldı. Sınıfta yoklama aldıktan sonra olayın yaşandığını aktaran Hasan Hüseyin Özkulluk, "Arkadaşım öğretmenimiz yoklama alırken bana bir şey sordu. Bunu gören öğretmenim yanıma gelerek yakamdan tuttu ve göğüs kafesime yumruk attı" dedi.

"Ne ağlıyorsun kemiğini mi kırdım"

Yumruklandıktan sonra ağlayarak sırasına oturduğunu söyleyen öğrenci Özkulluk, öğretmeni Ö.İ.'nin kendisine "Ne ağlıyorsun kemiğini mi kırdım" dediğini ileri sürerek, "Öğretmenim benimle de dalga geçti. En küçük örneklerde dahi beni göstererek sınıfa güldürdü. Göz teması kuramadım. Okulumu seviyorum ama öğretmen beni korkuttu. Okula gitmek istemiyorum" diye konuştu.

"Oğlum eve kıpkırmızı şekilde geldi"

Oğlunun eve heyecanlı ve kızarmış şekilde arkadaşlarıyla geldiğini anlatan anne Döne Özkulluk da, okul idaresi tarafından terslendiğini iddia etti. Anne Özkulluk, "Oğlumu eve arkadaşları getirdi. Olayı anlatır anlatmaz okula gittim. Yöneticilere yaşanan olayı anlatmama rağmen onlar bana 'okulun ilk haftası olayı büyütmememiz' gerektiğini söyledi. Bende şikayetçi olacağımı bildirdim" diye konuştu.

"Okul ve öğretmenlerimizle sorunumuz yok"

Yaşanılan durum üzerine adli süreç başlattıklarını ifade eden Hasan Hüseyin Özkulluk'un babası Emran Özkulluk ise, "Okul ve öğretmenlerimizle bir problemimiz yok. Çocuğum uyumlu bir öğrenci. Adli merciler ve Milli Eğitim Müdürlüğüne gerekli şikayetlerde bulundum. Gereğinin yapılmasını istiyorum ve öğretmenin çocuğumla karşılıklı gelmesini de istemiyorum" şeklinde konuştu.
Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada da, müfettiş raporuna göre idari ve adli soruşturmanın yürütüleceğini belirtildi.

Enderhan Öz

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?