USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Nurdağı'nda ağır hasarlı binaların yıkımı sürüyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerinin vurduğu Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde ağır hasarlı binaların yıkımı aralıksız sürüyor. Devam eden yıkım çalışmaları ve ilçedeki hasarın boyutu havadan dron ile görüntülendi.

Nurdağı'nda ağır hasarlı binaların yıkımı sürüyor
25-02-2023 12:48
Google News

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 ve Elbistan merkezli 7.6'lık iki büyük depremde en ciddi hasarı alan yer Gaziantep'in Nurdağı ilçesi oldu. İlk belirlemelere göre 4 bin 787 acil yıkılacak, ağır hasarlı ve yıkık binanın tespit edildiği ilçede 2 bin 500 civarında vatandaş hayatını kaybederken, binlerce vatandaş da yaralandı.

İki büyük depremde ciddi hasar alan Nurdağı ilçesindeki ağır hasarlı ve hasarlı binaların yıkımı ise aralıksız sürüyor. Ekipler, yıkılma tehlikesi bulunan ve acil yıkılma kararı alınan binaları iş makineleri yardımıyla kontrollü bir şekilde yıkıyor. Yıkım çalışması yapılan binaların çevresinde güvenlik güçleri tarafından tedbir alınırken, yıkım sahasına insanların girmesi engelleniyor.

Öte yandan ilçede devam eden ağır hasarlı binaların yıkım çalışmaları ve deprem sonrası ilçede meydana gelen hasarın boyutu dron ile havadan görüntülendi.

Said Vakkas Yağcı

İLGİLİ HABER
Depremden büyük zarar gören Nurdağı tamamen yıkılacak Depremden büyük zarar gören Nurdağı tamamen yıkılacak
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?