USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Naksan’ın satışına Nakıpoğlu ailesi itiraz etti!…

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yapılan Naksan Plastik’in satış ihalesinde en yüksek teklif 1 milyar 245 milyon TL oldu.

Naksan’ın satışına Nakıpoğlu ailesi itiraz etti!…
05-01-2022 20:56
05-01-2022 21:14
Google News
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu  (TMSF) tarafından tapılan açıklamada, Fon 2016 yılında faaliyetleri durmuşken kayyum olarak görevlendirildiği ve tam kapasite çalışır hale getirdiği Gaziantep'te yerleşik Naksan Plastik'in satış ihalesini gerçekleştirdiğini duyurdu. Satış işleminin ardından, Nakıpoğlu ailesinin avukatları aracılığıyla satışa itiraz ettikleri ve iptal istemiyle ilgili mahkemeye başvurdukları öğrenildi.
Dört büyük uluslararası danışmanlık şirketinden biri tarafından yapılan değerlemelerden sonra 1 milyar 179 milyon TL muhammen bedel ile satışa çıkarılan Naksan Plastik’in ihalesi TMSF binasında yapıldı.
İhale sürecinde, 7 yatırımcı tarafından şartname satın alınmasına rağmen, ihalede 3 yatırımcı tarafından teklif sunuldu. Kapalı zarflardan çıkan teklifler 1 milyar 245 milyon TL, 1 milyar 180,5 milyon TL ve 827 milyon TL oldu.
Açık artırma aşamasına geçilmesinin ardından, iki firma tekliflerinde artışa gitmezken, en yüksek teklifi veren firma da nihai tekliflerinin 1 milyar 245 milyon TL olduğunu ihale komisyonuna bildirdi.
TMSF Fon Kuruluna sunulacak olan ihale sonucu, kurul tarafından uygun bulunduğu takdirde, Rekabet Kurumu ve gerekli diğer kurumlara bildirimde bulunulacak.
Rekabet Kurumu ve ilgili diğer kurumlardan da uygunluk geldiğinde, TMSF Fon Kurulu son kararını verip satışı onaylarsa, ihaleye katılan firmalar ve teklifleri kamuoyuna duyurulacak.
Nakıpoğlu ailesi satışa itiraz etti
TMSF tarafından yapılan ihalede satılan Naksan Plastik ambalaj A.Ş.’nin değerinin çok altında satıldığını ifade eden Nakıpoğlu ailesinin, yargılamada yerel mahkemenin verdiği mahkumiyet kararına Yargıtayda itiraz ettiklerini ve henüz Yargıtay’ın dosyayı karara bağlamadan gerçekleşen satış işleminin iptali istemiyle itiraz ettiği öğrenildi.
600 dönüm arazisi ve fabrikada bulunan makina ekipmanların belirlenen muhammen bedelin 4-5 kat üstünde olduğunu ifade eden Nakıpoğlu ailesinin Yarpıtay’dan sonuç çıkmazsa Anayasa mahkemesine oradan da sonuç çıkmazsa davayı be satış meselesini Avrupa İnsan Hakları mahkemesine taşıyacakları kaydedildi.
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?