USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

Milli cimnastikçi İbrahim Çolak, Avrupa ve dünya şampiyonasının önemine değindi

Dünya şampiyonu milli cimnastikçi İbrahim Çolak, 2024 Paris Olimpiyatları Oyunları'na takım halinde katılmak için Avrupa ve dünya şampiyonalarında derece elde etmelerinin çok önemli olduğunu söyledi.

Milli cimnastikçi İbrahim Çolak, Avrupa ve dünya şampiyonasının önemine değindi
24-01-2023 18:13
Google News
Bolu

Artistik Cimnastik Büyük Erkekler Milli Takımı ile Bolu'da kampa giren Çolak, AA muhabirine, 2022'de yaşadığı sakatlıktan sonrası katıldığı 2 şampiyonada performansını gösterdiğini ifade etti.

Çolak, Türk cimnastiğinin yükselişini geçen yıl da sürdürdüğünü belirterek, "O noktada sınırları hep zorluyoruz. Çıtayı hep yukarı taşımaya çalışıyoruz, taşıyoruz da. Bir yandan iyi, bir yandan bizim için zor oluyor." dedi.

Bu yılki hedeflerden bahseden Çolak, "Avrupa ve dünya şampiyonası var. Onlarda takım olarak güzel dereceler elde etmeyi hedefliyoruz. Çünkü olimpiyatlara takım olarak gitmek istiyoruz. Bu yüzden takım anlamında bizim için çok önemli." diye konuştu.

Çolak, literatüre yeni hareket kazandırmak için şu an çalışma yapmadığını, amaç ve hedefinin daha farklı olduğunu belirtti.

"Olimpiyat hedefimi de gerçekleştirmek istiyorum"

Hedeflerini gerçekleştirmek ve şampiyonluklarını tekrarlamak için çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Çolak, şunları kaydetti:

"Bunu bir kere daha tekrarlamak istiyorum. Hem Avrupa hem de dünyada madalya alıp olimpiyatlara gidebilirsem benim için çok büyük mutluluk. Olimpiyat öncesi seçme yılı olduğu için daha da önemli aslında."

Çolak, sakatlık yaşamadığı takdirde performansını geliştireceğini vurgulayarak, "Bu yıl Avrupa ve dünya şampiyonasında madalya hedefim var. Önümüzdeki yıl olimpiyat hedefimi de gerçekleştirmek istiyorum." şeklinde konuştu.

Olimpiyatlarda birden fazla madalya kazanabileceklerine olan inancını vurgulayan Çolak, her şey yolunda gittiği takdirde güzel işler başaracaklarını dile getirdi.

Çolak, Avrupa ve dünya cimnastiğinin Türk sporcuların başarılarını konuştuğuna dikkati çekerek, "Nasıl bu kadar iyi duruma geldiğimizi, nasıl antrenman yaptığımızı merak ediyorlar. Birçok ülke bizimle kamp yapmak istiyor. Önceden biz onlarla kamp yapalım, nasıl çalışıyorlar öğrenelim istiyorduk. Şu an onlar bu ilerlemeden faydalanmak istiyor. Geldiğimiz nokta her şeyi açıklıyor aslında." değerlendirmesinde bulundu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?