USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Meteoroloji Uzmanı Macit: “Deprem bölgesinde yağış beklentimiz yok”

Türkiye, 6 Şubat'ta sabah saat 04.17'de Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,7 büyüklüğünde ve öğle vakti saat 13.24'te Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğünde iki depremle sarsıldı. Depremlerin yaraları sarılmaya devam ederken bölgedeki h

Meteoroloji Uzmanı Macit: “Deprem bölgesinde yağış beklentimiz yok”
22-02-2023 17:03
Google News

Türkiye, 6 Şubat'ta sabah saat 04.17'de Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,7 büyüklüğünde ve öğle vakti saat 13.24'te Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğünde iki depremle sarsıldı. Depremlerin yaraları sarılmaya devam ederken bölgedeki hava durumu da merak konusu olmaya başladı. Konuyla ilgili İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine konuşan Meteoroloji uzmanı Abdullah Macit, depremden etkilenen illerde yağış beklenmediğini dile getirdi.“Deprem bölgesinde yağış beklentimiz yok”


Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde olduğuna dikkat çeken Macit, “Önümüzdeki günlerde Perşembe gününden başlayarak hafta sonu dahil olmak üzere deprem bölgesinde yağış beklentimiz yok. Hava sıcaklığı da mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye başlayacak. Gece sıcaklıkları özellikle Kahramanmaraş ve Malatya'nın yükseklerinde yer yer eksili değerlerde. Diğer illerde ise özellikle sıcaklıkların artı olmasını bekliyoruz. Gündüz sıcaklıkları yükselme trendine devam ediyor. Maraş'da 12-13 derece daha sonra hafta sonunda 15-16'ya kadar çıkacak. Aynı şekilde Malatya'da 15-16 derece civarında. Adana'da, Hatay'da, Gaziantep'de ise 20 derecenin üzerine kadar hava sıcaklığının çıkmasını bekliyoruz. Dolayısıyla önümüzdeki 4-5 günlük periyotta meteorolojik olarak önemli bir hadise beklentimiz yok. Yağış beklenmiyor. Hava sıcaklığı da mevsim normallerinin üzerinde deprem bölgesinde” ifadelerini kullandı.“Perşembe günü Karadeniz bölgesi ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yağışlarımız var”


Türkiye genelinde Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinde yağış beklentisi olduğunu belirten Macit, “Perşembe günü Karadeniz bölgesi ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yağışlarımız var. Bu yağışlar özellikle Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde ve Trabzon'un Doğu'sunda yükseklerde kar yağışlarını kuvvetli yapabilir. Vatandaşlarımızı bu konuda dikkatli olmasını istiyoruz. Hafta sonu ve Cuma günü ise önemli bir yağış beklemiyoruz. Yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde hava sıcaklığı göreceğiz” diye konuştu."İstanbul, Ankara ve İzmir'de de herhangi bir yağış beklentimiz yok"


Meteorolojik olarak önemli bir hadise beklentilerinin olmadığını dile getiren Macit, “Özellikle mevsim normallerinin üzerine hava sıcaklığı devam ediyor. İstanbul, Ankara ve İzmir'de de herhangi bir yağış beklentimiz yok. Dolayısıyla meteorolojik olarak Perşembe gününden sonra önemli bir hadise beklemiyoruz” diye konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?