USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

Mersin Limanı'nda 'kontrollü kapı giriş sistemi'ne geçildi

Mersin Limanında, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaşanan yoğunluk nedeniyle, kapasitenin daha verimli kullanabilmesi amacıyla 'kontrollü kapı giriş sistemi'ne geçildiği bildirildi.

Mersin Limanı'nda 'kontrollü kapı giriş sistemi'ne geçildi
23-02-2023 14:22
Google News
Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği'nin (MIP) resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli olmak üzere 11 ilde büyük yıkıma yol açan ve bölgeyi de etkileyen deprem felaketinin ardından alınan tedbirlerle, bölge ve ülke ticaretinin devamlılığını sağlama gayreti içerisinde olunduğu belirtildi. Liman rıhtım ve sahalarının en üst düzeyde kullanılmasının yanında, mevcut dış sahalarla, başvuruları yapılan ve sürecin sonuçlanması beklenilen ilave dış sahalarla da hizmet vermeye devam edildiği vurgulanan açıklamada, "Bu çerçevede şimdiye kadar alınmış önlemlerin yanında, kapasitemizi daha verimli kullanabilmek için aşağıdaki önlemler 23 Şubat saat 12.00'den itibaren ivedilikle devreye alınacaktır. Bu çerçevede ihracat dolu kapı girişler için gemi önceliğine göre kontrollü kapı giriş sistemine geçilecektir. Hangi gemilerin kapı girişe açık olduğu her gün saat 11.00'de web sitemiz rıhtım planı sekmesinde güncellenecektir. Kapı giriş durumu açık olmayan gemiler için dolu konteyner kapı girişi mümkün olmayacaktır. Soğutuculu ve IMDG dolu konteynerlerin kapı girişleri normal seyrinde devam edecektir" denildi.

 

 

 

iha.com.tr üzerindeki haberler özet şeklinde yayınlanmaktadır. Haberin video, fotoğraf ve metnine Abone panelinden ulaşabilirsiniz.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?