USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Sağlık

Martut Kimya Ailesi’nden ASM Yapımı için protokol

Gaziantep Valiliği koordinesinde Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Hayırsever kampanyası kapsamında Hayırsever Süleyman İyikesici ve Martut Kimya A.Ş. tarafından 6 Hekimli Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 A.S.H.İ. hizmet binası yapımı için Valilik’te protokol imzalandı. 

Martut Kimya Ailesi’nden ASM Yapımı için protokol
06-12-2022 11:28
06-12-2022 11:31
GAZİANTEP
Google News

 Protokol töreninde konuşan Vali Davut Gül şunları söyledi. “Bizim gelecek sene 2023 için cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 hayırsever arıyoruz. Daha önce biliyorsunuz Gaziantep’in kurtuluşunun 100. Yılında 100 hayırsever arıyorduk. Burada da eğitim, 4-6 yaş kuran kursu ve aile sağlığı merkezi ihtiyaçlarımız var. Gaziantep’te yaklaşık olarak 50 civarında aile sağlığı merkezi ihtiyacımız var. İnşallah sizin gibi hayırseverlerimiz ile birlikte bu sorunun da gelecek sene içerisinde tamamını ortadan kaldırmış olacağız. Allah hayrınızı kabul etsin.”

İl Sağlık Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki ise şunları kaydetti: “İlimizde şu anda aile sağlığı merkezine olan ihtiyacımız gittikçe artmakta, nüfusumuz da artmakta. Bakanlık planlamamızda artık aile hekimlerinin hizmet alanı  4 bin nüfusa değil yavaş yavaş 2 bin, 2 bin 500 nüfusa doğru düşmesi gerekmekte ki, verdiğimiz sağlık hizmetinin kalitesinin artmasını hedefliyoruz. Bu anlamda da ilimizde zaten yatırımlarımız devam ediyordu. Ancak yine de ilimizde ihtiyacımız aile sağlığı merkezi anlamında var. Süleyman amcamız bize başvurdu bir aile sağlığı merkezi yaptırmak istediğini iletti. Bülbülzade mahallesinde ihtiyacımız vardı. Kendileri bu mahallede  6 hekimlik bir aile sağlığı merkezi yaptıracaklar. Bugün bu protokolü yapıp, inşallah ASM’mizi en kısa zamanda hizmete alacağız.”

Hayırsever Süleyman İyikesici şunları ifade etti: “Gaziantepimize sağlık hizmeti olduğundan dolayı cenab-ı Allah böyle bir şeyi bize lütfetti. Biz de bunu yapmaya vesile olduk. Cümle milletimizden Allah razı olsun.”

Konuşmaların ardından protokol imzaları atılırken toplu fotoğraf çektirildi.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?