USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Konya'da yollar artık daha güvenli: 9 Mayıs'ta başlıyor!

Konya'da EDS-3 Projesi kapsamında "Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemleri" 9 Mayıs Pazartesi tarihinden itibaren faaliyete başlıyor.

Konya'da yollar artık daha güvenli: 9 Mayıs'ta başlıyor!
06-05-2022 16:04
Google News

Emniyet Genel Müdürlüğü, hızdan kaynaklı trafik kazalarını önlemek amacıyla 27 noktada 'Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemleri' kurulum çalışmalarının tamamlandığını duyurdu.

Konya'da ölümlü ve yaralanmalı kazaların önüne geçerek karayolu kullanıcılarının can ve mal güvenliğini sağlamak, düzenli ve güvenli trafik akışını oluşturarak kural ihlalinde bulunan veya suça karışan araçları tespit etmek amacıyla kurulan EDS-3 Projesi kapsamında Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemleri 09.05.2022 tarihinden itibaren faaliyete başlıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Elektronik Denetleme Sistemi, Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemleri Projesi ile meydana gelecek kazaların azaltılarak ilimizde daha çok bölgede trafikte kurallı seyir kültürünün yerleşmesini sağlamayı amaçlıyor. Projede Trafik ihlali yapan sürücüler üzerinde algılanabilir yakalanma riskinin oluşması hedefleniyor. 

EDS-3 PROJESİ BU NOKTALARDA FAALİYETE BAŞLIYOR

09.05.2022 Pazartesi gününden itibaren EDS-3 projesi kapsamında daha önceden ekipler tarafından sıkı şekilde denetimi gerçekleştirilen ve mobil radar uygulaması ile kural ihlallerinin önüne geçilmesi amaçlanan; Aliya İzzet Begoviç, Ankara Yolu, Aksaray Yolu,Veysel Karani Cd., Aslım CD., Karaman Yolu, Hatıp ve Antalya Çevre Yolu Caddelerinde toplam 27 koridor ve 110.007 Metrelik alanda gidiş ve geliş olmak üzere ortalama hız ölçümü yapan hız koridorları faaliyete başlayacak.

ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?