USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Magazin

Gediz'de kursiyerlerden Türk Halk Müziği konseri

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu'nda bağlama kursuna katılan 22 kursiyer tarafından, 'Bir Sevdadır Türküler' isimli Halk Müziği konseri verildi.

Gediz'de kursiyerlerden Türk Halk Müziği konseri
01-04-2022 09:30
Google News

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu'nda bağlama kursuna katılan 22 kursiyer tarafından, "Bir Sevdadır Türküler" isimli Halk Müziği konseri verildi.

Gediz Mehmetçik Ortaokulu'nda düzenlenen "Bir Sevdadır Türküler" adlı Halk Müziği konserinde kursiyerlerin seslendirdiği birbirinden güzel müzikler, eşlik eden sanatsever ve davetliler tarafından ayakta alkışlandı.

Kursiyerler Şef Nadir Akgün eşliğinde, Urfa Divan Ayağı, Uzun İnce Bir Yoldayım, Bülbülümk Altın Kafeste, Babuba, Allı Gelin, Bahçanın Harımıyım, Kayaköy, Nazende Sevdiğim, Gemiler Giresune, Sen Bu Yaylaları Yaylayamazsun, Ela Gözlüm, Gönül Dağı, Yolcu, Mapushane, Dostum Dostum, Han Sarhoş, Kurusa Fidanın, Dane Dane Benleri Var Yüzünde, Tiridine Bandım, Halkalı Şeker, Denizli'nin Adım Adım Yolları gibi Türk Halk Müziği'nin eserlerini seslendirdiler.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Özyurt, "Biz halkımız için varız. Nitelikli insan yetiştirme hususunda üzerimize düşen görevleri yapmaya hazırız. Değerli hocamız Mustafa Akgün ve kursiyerlerimizin hazırlamış olduğu bu etkinlikte emeği geçen Müdür Yardımcımız Abdullah Kaya ve Berna Bircan'a, yetişen kursiyerlerimize ve onları yetiştiren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bahadur, "Eylül ayından bu yana hazırlanan Halk Eğitim Merkezimizdeki kursiyerlerimiz Ramazan öncesi bizlere mini bir konser sundular. Emeği geçen Halk Eğitimi Merkezi Yönetimimize, Usta öğreticilerimize ve özveriyle çalışan kursiyerlerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Program sonunda tüm kursiyerlere teşekkür belgesi verildi. - KÜTAHYA Gediz'de kursiyerlerden Türk Halk Müziği konseri Gediz'de kursiyerlerden Türk Halk Müziği konseri Gediz'de kursiyerlerden Türk Halk Müziği konseri

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?