USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Gaziantep'te havamız da kirli!

Kış aylarına girilmesi ile birlikte Gaziantep’te hava kirliliği sorunu yeniden gündemde. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı Ulusal Hava Kalite İzleme Ağı verilerine göre, kalitesiz kömür kullanımına bağlı olarak kentin hava kalitesi Hassas Seviyeye yükseldi.

Gaziantep'te havamız da kirli!
20-12-2022 12:07
20-12-2022 12:12
Google News
2,5 milyondan fazla sayıda insanın yaşadığı Gaziantep, Türkiye’nin ve bölgenin en sağlıksız hava kalitesine sahip illeri arasında yer alıyor. Kalitesiz kömür kullanımına bağlı olarak her yıl kış aylarında yaşanan bu hava kirliliği vatandaşların da hayatını olumsuz etkiliyor…
DOĞALGAZA GEÇİŞ ZORUNLULUĞU BAŞLATILMIŞTI!
Kent genelinde kullanılan kalitesiz kömürden dolayı artan hava kirliliğine karşın mahallelerde doğalgaza geçiş zorunluluğu başlatılmış ancak dar gelirli ailelerin yaşadığı bölgelerde bu geçiş sağlanamamıştı.
KİRLİLİĞİN EN BÜYÜK NEDENİ KALİTESİZ KÖMÜR!
Kentte her yıl olduğu gibi bu yıl da kalitesiz kömür kullanımına bağlı olarak hava kirliliği yaşanması beklenirken ithal ve yerli kömür fiyatlarındaki yükseliş sonrası vatandaşların önemli ölçüde kaçak kömüre yöneldiği, sosyal medyada ve kimi mecralarda kaçak kömür satışları yapıldığı ileri sürüldü.
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?