USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

FETÖ ihracı astsubayın, fuhuş çetesinin elebaşı olduğu ortaya çıktı

Ankara'da Türk ve yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptıran çeteye yönelik gerçekleştirilen operasyonda 9 şüpheli gözaltına alındı, 13 kadın kurtarıldı. Örgütün elebaşının FETÖ'den ihraç edilmiş eski astsubay Yaşar D. olduğu öğrenildi.

FETÖ ihracı astsubayın, fuhuş çetesinin elebaşı olduğu ortaya çıktı
03-12-2022 00:23
Google News

Ankara Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, ağlarına düşürdükleri Türk ve yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptıran bir şebeke tespit etti. Harekete geçen ekipler, düzenledikleri operasyonla aralarında örgütün elebaşı Yaşar D.'nin de bulunduğu 9 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı.

FETÖ'DEN İHTAÇ EDİLEN ESKİ ASTSUBAY OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler Ankara Adliyesine sevk edildi. Operasyonda 2'si yabancı uyruklu toplam 13 kadın kurtarılırken, yabancı uyruklu kadınların Moldova ve Kırgızistan uyruklu oldukları aktarıldı. Çetenin elebaşı Yaşar D.'nin ise eski bir astsubay olduğu ve FETÖ soruşturmalarında görevinden ihraç edildiği öğrenildi.

UYUŞTURUCUYA ALIŞTIRMIŞLAR

Zanlıların ekonomik, ailevi sıkıntıları olan ve uyuşturucu madde bağımlısı kadınlara fuhuş yaptırdıkları, kendilerine direnen kadınları ise uyuşturucu vermemekle, başka yerde çalıştırmamakla, pasaportunu vermemekle ve dışarıya atmakla tehdit ederek baskıladıkları öğrenildi. Şüphelilerin bazı kadınları da uyuşturucuya alıştırarak bağımlı hale getirdikleri ortaya çıktı.

EV, OTEL VE AVM OTOPARKLARINI KULLANMIŞLAR

Şebekenin internetten ilan verdiği, 22-35 yaş arası kadınlara fuhuş yaptırdığı, ilan yoluyla kendilerine ulaşan kişilere yer temin ettiği, söz konusu yerlerin ise ev, otel ve AVM otoparkı gibi yerler olduğu belirtildi. Örgütün elebaşı Yaşar D.'nin 2016 ve 2019 yıllarında iki kez meslekten uzaklaştırıldığı ve açığa alındığı öğrenildi.

Yapılan çalışmalarda Etimesgut ve Sincan'da daha önce fuhuş ile haksız kazanç sağlayan ve birbirleriyle çıkar çatışması halinde olan iki farklı şebekenin olduğu ifade edildi. Söz konusu iki suç çetesinden Yaşar D.'nin elebaşı olduğu çetenin diğer çeteyi sindirdiği ve bu alanda tekelleştiği ortaya çıktı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?