USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Edirneli kadınlar "Şiddeti Frenliyoruz" projesini sürdürüyor

Edirne Kadın Merkezi Danışma Derneği (EKAMEDER) ve Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası iş birliğiyle hayata geçirilen "Şiddeti Frenliyoruz" projesinin ikinci etabı uygulanacak.

Edirneli kadınlar
06-05-2022 12:55
Google News
Edirne

Dernekten yapılan açıklamaya göre, şiddet mağduru kadınların ulaşım için ilk başvurdukları taksilerin sürücülerine farkındalık eğitimi veriliyor. Taksilere "Şiddeti Frenliyoruz" etiketleri yapıştırılıp 4 dilde bilgilendirici broşür konuyor.

"Edirne'den Van'a Şiddeti Frenliyoruz" sloganıyla uygulanan projeyle, kadına yönelik şiddet konusunda taksi şoförlerinin şiddetle mücadeleye dair farkındalıklarının artırılması amaçlanıyor.

Dernek Başkanı Şahide Ağaoğlu ve projede görev alan kadınlar, Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünde, Ulaşım Hizmetleri Müdürü Erdal Uygun ve Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ali Şahin ile bir araya geldi.

Ağaoğlu, projenin ikinci etabı kapsamında 11 taksi durağında çalışma yapılacağını belirtti.

Toplumsal cinsiyet eşitliğine önem verdiklerini aktaran Ağaoğlu, şunları kaydetti:

"Bu farkındalıklar toplumun her tarafında dikkatlerin çekilmesi, kadınların ve zor durumda olan kişilerin korunması adına yapılan çalışmalar. Duraklara astığımız manifestomuz var. Bu bizim projenin genel uygulaması. Büyük bir salon toplantısı ile tüm şoförlere şiddete karşı duyarlı olacak ya da bir sorun olduğunda nasıl davranması gerektiğini öğretecek bir salon toplantısı ile şoförlerle çalışma yapalım istiyoruz. Projenin eğitim süreci başlıyor."

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?