USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Dünya, Ukrayna'dan tahıl sevkiyatının başlamasını memnuniyetle karşıladı

Türkiye, Ukrayna, Rusya ve Birleşmiş Milletler (BM) arasında 22 Temmuz'da yapılan tahıl sevkiyatı anlaşması kapsamında ilk geminin bugün Ukrayna'nın Odessa Limanı'ndan çıkması birçok ülke ve uluslararası örgüt tarafından memnuniyetle karşılandı.

Dünya, Ukrayna'dan tahıl sevkiyatının başlamasını memnuniyetle karşıladı
02-08-2022 00:01
Google News
Ankara

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM Genel Merkezi'ndeki konuşmasında, "Bu çabaları takdir ediyorum ve Türkiye'ye liderliği için minnettarım." dedi.

Odessa Limanı'ndan tahıl yüklü ilk gemi yola çıktıMilli Savunma Bakanı Akar: Odessa Limanı'ndan gemilerin çıkışı devam edecekBM Genel Sekreteri Guterres'ten Ukrayna'dan ayrılan tahıl yüklü gemi için Türkiye'ye övgü Ukrayna: Tahıl koridoru anlaşması Türkiye'nin bölgesel bir güç olduğunu gösteriyorMSB, Ukrayna'dan hareket eden mısır yüklü geminin yoluna devam ettiğini açıkladı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Ukrayna tahılının ilk sevkiyatını yapılmasını memnuniyetle karşıladığını belirterek, "Müttefikimiz Türkiye'ye oynadığı çok önemli rol için teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

BM Dünya Gıda Programı (WFP) İcra Direktörü David Beasley, Razoni isimli geminin limandan ayrıldığı anın görüntülerine de yer verdiği Twitter paylaşımında, "Ukrayna tahılını taşıyan gemi, şubat ayının sonundan bu yana ilk kez Odessa'dan, Karadeniz limanından resmen ayrıldı. Bu ilerlemedir. Bu umuttur. Böyle devam edelim." ifadelerine yer verdi.

ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?