USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

CHP'li Salıcı TBMM kürsüsünden açık adres verdi: "Gaziantep Teksas’a dönmüş"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, TBMM'de devam eden bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada Gaziantep ve Şanlıurfa ziyaretlerine ilişkin olarak "Gaziantep'te polis merkezinin, okulların yanında uyuşturucu satılıyor, sadece tabela asmadıkları kalmış!" dedi.

CHP'li Salıcı TBMM kürsüsünden açık adres verdi: "Gaziantep Teksas’a dönmüş"
14-12-2022 16:57
14-12-2022 17:06
Google News

TBMM Genel Kurulunda, 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'nin 5. maddesi görüşüldü. Görüşmeler sırasında söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Gaziantep ve Şanlıurfa ziyaretleri sırasında uyuşturucuya ilişkin yaptığı tespitleri de aktardı.

Salıcı konuşmasında şunları söyledi:

"Neredeyse okulların önünde satılır hale gelmiş uyuşturucu meselesi"

“Durum facia. Bırakın şehir merkezlerini oraların küçük ilçelerine kadar neredeyse okulların önünde satılır hale gelmiş uyuşturucu meselesi. Uzatmadan Gaziantep’te nerelerde uyuşturucu satıldığını açıklayayım. Bunu İçişleri Bakanı’nın bilmemesi mümkün mü? Mümkün değil. Bu uyuşturucu bundan 1 sene önce satılırken, bugün satılırken, yarın da İçişleri Bakanı’nın teminatı altında satılmaya devam edilecek öyle görünüyor. Gaziantep’te Vatan Mahallesi 25 Aralık Polis Merkezi yanında Yavuz Sultan Selim Lisesi civarında uyuşturucu satılıyor. İster ihbar kabul etsinler ister gidip müdahale etsinler ama Gaziantepliyi bu illetten kurtarsınlar. Hasırcıoğlu ve Hacıbaba mahalleleri arasında Farabi Sokak bağımlı bireylerin her keseye uygun 7 gün 24 saat uyuşturucu temin edebilecekleri bir yer. Karşıyaka’da Kocatepe Mahallesi’nde bulunan İsmet Paşa Anadolu Lisesi, Mehmet Çolakoğlu ilk ve ortaokullarının bir arada bulunduğu çevrede kolaylıkla uyuşturucu madde bulunabiliyor. Görünen o ki kimseni reklama filan ihtiyacı yok. Herkesin bildiği gerçeği Meclis kürsüsünden dile getirmenin tek bir nedeni olabilir, yetkililerin yapmadıkları görevi yapmaya davet etmek."

"Gaziantep Teksas’a dönmüş"

"Gazeteci arkadaşımız Özlem Gürses Farabi Sokak’a gitti. Oradaki insanlarla görüştü. İzlenimi şu, sadece burada uyuşturucu satılır diye tabela asmadıkları kalmış. Herkes neyin ne olduğunu biliyor. Adam tutuklanırsa karısı satıyor. Kesilen uyuşturucu müptelası olan çocukların kesmiş olduğu kabloları hangi hurdacıya sattığı, kaç para ettiği, ondan sonra bu ailelerin hayatlarını nasıl devam ettirdiği, uyuşturucu ile beraber şekilde nasıl yürüdüğü Gaziantep’te bilinen bir gerçek.

Yerel gazetelere şöyle bir baksın değerli iktidar milletvekilleri. Orada her gün kimin kimi vurduğunu, hangi meseleden dolayı çatışma çıktığını, yerli ve yabancı mafya gruplarını, Suriyeli midir, değil midir? Bütün detayları orada okuyabilirler. Gaziantep Teksas’a dönmüş. Teksas’ta bir uyuşturucu yoktu, burada uyuşturucu da var üstüne üstelik.”

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?