USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

CHP ev sahipliğinde skandal toplantı: HDP'ye propaganda, PKK'ya güzelleme

CHP, İyi Parti ve HDP'nin ortak adayla kazandığı İzmir Karabağlar Belediyesi'ne ait kültür merkezinde PKK propagandası yapıldığı ortaya çıktı.

CHP ev sahipliğinde skandal toplantı: HDP'ye propaganda, PKK'ya güzelleme
25-11-2022 12:28
Google News

Millet İttifakı'nın gizli ortağı HDP, yerel yönetimlerde altılı masa yönetimindeki belediyelerde etkisini daha belirgin şekilde gösteriyor. 31 Mart 2019'daki yerel seçimlerde İyi Parti ile HDP'nin aday çıkarmayarak CHP'yi desteklediği ve AK Parti'nin adayına karşı 23 bin oy farkla kazandıkları Karabağlar Belediyesi'nde HDP'ye diyet borcu ödendiği ifade ediliyor. "Milliyetçi" İyi Parti, PKK'nın uzantısı HDP ve Mustafa Kemal'in partisi CHP'nin ortak adayla kazanıp yönettiği İzmir Karabağlar Belediyesi'ndeki "PKK" rezaleti gün yüzüne çıktı.

RESMEN PKK GÜZELLEMESİ!

Yeniasır gazetesi yazarı Erhan Gülenç, Karabağlar Belediyesi'ne ait Bozyaka Kültür Merkezi'nde düzenlenen HDP toplantısının görüntülerini yayınlayarak skandalı ifşa etti. HDP Genel Başkan Yardımcısı ve Van Milletvekili Tayip Temel'in konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte yer alan afiş tepki topladı.

Afişte PKK'lı terörist kıyafeti giymiş bir kadın görseli ve üzerinde "Genç kadınları harekete geçirme zamanı" anlamına gelen bir slogan yer alıyor.

HDP'li Tayip Temel'in konuşma yaptığı kürsüde ise "Özgür özerk üniveriste" yazılı afiş yer alıyor. Organizasyonu, HDP/PKK bağlantılı Demokratik Öğrenci Meclisi'nin tertiplediği kaydedildi.

"KÜRDİSTAN'IN 4 PARÇASI!"

CHP'nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda HDP propagandası, PKK güzellemesini değerlendiren Erhan Gülenç, yazısında şu tepki ifadelerine yer verdi:

Biliyoruz, HDP'nin toplantılarında bu tür manzaralar artık sıradan hale geldi ancak burada çok önemli bir ayrıntı var.
Bu toplantının yapıldığı yer CHP yönetimindeki Karabağlar Belediyesi'ne ait Bozyaka Kültür Merkezi... Yani bu salonu bu toplantı için İyi Parti'nin de desteğiyle CHP tarafından yönetilen bir belediye tahsis etmiş ve ortaya böyle bir manzara çıkmış... Kimse de buna itiraz etmemiş...

PKK'YI KUTSAYAN İFADELER
Üstelik toplantıyı düzenleyen Demokratik Öğrenci Meclisi isimli grup bir açıklama yapmış ve örgüte yakın bazı sitelerde de yer alan haberlere göre skandal ifadeler kullanmış. Açıklamada "Kürdistan'da kıvılcımı yakılan küçük bir isyan ateşi baştan başa bir ülkeyi, Ortadoğu'yu ve dünyayı sarmaya devam ediyor" denilerek PKK kutsanmış. Tayip Temel de "Kürdistan'ın 4 parçasından" falan bahsetmiş...
Buradan CHP ile İyi Parti yöneticileri ve özellikle de Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu'na soruyoruz?
Bu ne demek oluyor?
Böyle bir şeye nasıl izin verdiniz? Bu manzara içinize siniyor mu? Siniyor diyorsanız size söyleyecek söz de kalmamış demektir... Yazıklar olsun...

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?