USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Araban’ın ilk kapalı semt pazarı hizmete girdi

Gaziantep’in Araban ilçesinde, ilçenin ilk kapalı semt pazar yeri hizmete girdi. Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru, Umum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Karakuş ile pazarcı esnafını ziyaret ederek vatandaşlar ile ilçenin ilk pazar yeri hakkında sohbet etti.

Araban’ın ilk kapalı semt pazarı hizmete girdi
01-04-2022 11:21
01-04-2022 11:25
Google News

Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru’nun girişimleri ve Şahinbey Belediyesinin destekleriyle geçen yıl temeli atılarak inşaatına başlanan ilçenin ilk kapalı semt pazarı hizmete alındı. İçerisinde 60 araçlık otopark, 26 kamyonetlik pazarcı araç parkı, 15 metrekarelik zabıta odası, 70 metrekarelik mescit ve lavabo ile 77 tezgah kapasiteli modern kapalı pazar yeri inşasının tamamlanmasının ardından vatandaşların hizmetine sunuldu.
4 Mart’ta yapılan kura çekimiyle yerleri belirlenen esnaf tezgahlarını kurup ilk satışlarını yaparken, vatandaşlar da modern bir semt pazarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.


"Vatandaşlar artık hijyenik koşullarda alışveriş yapacak"


Semt pazarını ilk hizmet gününde ziyaret eden Belediye Başkanı Hasan Doğru, vatandaşların artık daha hijyenik koşullarda alışverişlerini yapabileceklerini söyledi. Pazarcı esnafının geçmişte zor koşullar altında çalıştığını hatırlatan Doğru, “İlk günlerde belli başlı eksiklikler, aksaklıklar olabilir. Olabilecek aksaklıkları tespit edip en kısa sürede gidereceğiz. Vatandaşlar şimdi modern Şahinbey Kapalı Semt Pazarımızda, hijyenik koşullarda alışverişlerini yapmaya başladılar. İlçemizin ilk semt pazar yerinin yapımı için destek veren Şahinbey Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederim” dedi.


Kurulan tezgahlarda ilk alışverişini yapan vatandaşlar, hijyenik koşullarda rahat alışveriş yapabildikleri için mutlu olduklarını ifade ederek Başkan Hasan Doğru ile Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür etti.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?