Bu haber 2972 kez okundu.

Başkan Şahin: Aydınlar Mahallesine 700 konut yapacağız

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından Aydınlar Mahallesi’nde projelendirilen Kentsel Dönüşüm çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürülüyor. Kamulaştırma çalışmalarının devam ettiği mahalle tamamen dönüşüme uğrayacak. Konut sahipleriyle uzlaşı içerisinde kamulaştırma çalışmalarının sürdürüldüğünü anlatan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan, bölgede bir olumsuzlukla karşı karşıya kalmadıklarını ifade etti.
 
“DEPREM RİSKİ ALTINDA OLAN BİR BÖLGE”
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Aydınlar Mahallesi afet riski altındaki alan sınırlarında kalan taşınmazların trampasını gönüllü dönüşümle yapmak istiyoruz. Ev isteyene karşıya rezerv alanı yaptığımız Güzelyurt veya Büyükşehirin Kızılhisar’da yaptığı dairelerden teklif  ediyoruz. Taşlıca’da imar komisyonunda geçirdiğimiz maddelerde ben ev istemiyorum arsa istiyorum diyene Taşlıca’dan parselasyon yapıyoruz oradan arsa vereceğiz. Parasını isteyene de parasını vereceğiz. Gönüllü, mümkün olduğu kadar mahkemeye gitmeden, herkesin ihtiyacına göre bir dönüşüm yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.
 
“DAHA FAZLA YAŞAM MEMNUNİYETİ YARATMAYA ÇALIŞIYORUZ”
 
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Asri Mezarlığın devamında bulunan Aydınlar Mahallesi’nin kentsel dönüşüm alanı yapılacağını söyledi. Şahin, Gaziantepli vatandaşların yaşam alanlarını en iyi imkânlara getirmek için yazlı kışlı, geceli gündüzlü çalışmalara devam ettiklerini ifade etti. Şahin, “Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak, daha fazla konut, daha fazla yeşil alan ve daha fazla yaşam memnuniyeti sağlamak için çalışıyoruz. Yaşam kalitesinin arttığı bir Türkiye ve Gaziantep için mücadele ediyoruz” dedi.
 
HEDEF 700 KONUT
 
Büyükşehir Belediyesi olarak şuanda en önemli kentsel dönüşümün Aydınlar Mahallesi olduğunu vurgulayan Başkan Şahin, burada 700 konut yapacaklarını söyledi. Temelini en kısa zamanda yapacaklarını işaret eden Şahin, Gazikent Mahallesi’ne eşdeğer bir mahalle oluşturacaklarını kaydetti. Buradaki vatandaşları yeni yapılan konutta taşıyacaklarını açıklayan Başkan Fatma Şahin, “Çünkü buradaki vatandaşlarımız mezarlık ile iç içe ve mağaraların üzerinde yaşıyorlar. Risk alanı var, halkımızın burada yaşamasına gönlümüz razı olmaz. Bakanlar Kurulu Kararı’nı da çıkardık ve hızlı bir şekilde yapımına başlıyoruz” diye konuştu.

Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Gaziantep Asri Mezarlık Aydınlar Mahallesi başkan fatma şahin


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.