Bu haber 22831 kez okundu.

Konukoğlu: Eskiye dönüş yok, o defter kapandı

Ekonomist Dergisi’nin sosyal medyadaki canlı yayınında açıklamalarda bulunan Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenecek olmasıyla ilgili, “Ne zaman oturursanız oturun bu görevler zordur. Ama böyle bir kazanın arkasından daha da zordur. Bu iş kolay olmayacak. Ama inşallah hem abilerimin desteğiyle hem yönetim kurulundaki arkadaşlarımın desteğiyle, özellikle gençlerin desteğiyle başaracağımıza inanıyorum. Önümüzde uzun bir yol var.  Önümüz açık” dedi. 

"ŞİRKETİN ANA MERKEZİ HER ZAMAN GAZİANTEP"

SANKO Holding’in başına geçtikten sonra Gaziantep’te çalışmaya devam edeceğini söyleyen Konukoğlu, “Zeki beyin İstanbul’da olmasının sebebi, bizim İnegöl’deki, Bursa’daki dokuma tesisini 1988 yılında oraya kurduğumuzda aileden oraya tayin edilen kişiydi. O algı götürdü. O kadar yıl Bursa’da kaldıktan sonra tekrar Gaziantep’e gelmektense İstanbul’a geçeyim, İstanbul’dan yürüteyim dedi. Önümüzdeki 5 yıl için Gaziantep’te olacak merkez” şeklinde konuştu. Konukoğlu, şirketin ana merkezinin her zaman Gaziantep olduğunu da sözlerine ekledi. 

"ÜMİTVARIM"

Pandemi sürecinin ekonomiye olan etkisini de değerlendiren Konukoğlu, “İhracatta müşterilerimizin taleplerini karşılamaya çalıştık; ama özellikle tekstil bölümünde bayağı bir düşüş oldu. yüzde ellinin üzerinde imalatları durdurmak durumunda kaldık. Ama bu geçici bir durum. Biz bu kazayı hep birlikte atlatacağız. Ben ümitvarım” dedi.

"ÖNÜMÜZE BAKMALIYIZ"

Konukoğlu normalleşme süreciyle ilgili “Eskiye dönüş yok. O defter kapandı” dedi. “Geride bıraktığımız zamana geri dönme şansımız yok. Ondan dolayı önümüze bakmalıyız” diyen Konukoğlu şöyle devam etti: “Biz bu hastalıkla yaşamayı öğrenmeliyiz. Bu bitecek, belki önümüzdeki dönemlerde bir başkası başlayacak. Bizim artık bunlara hazırlıklı olmamız lazım. Hepimizin daha dikkatli, kurallara uyarak çalışması lazım.”

KONUKOĞLU, AİLESİNİN GENÇLERİNDEN BAHSETTİ

Konukoğlu ailesinin gençlerinin iş hayatına ve şirketteki görevlerine nasıl başladıklarından bahseden Konukoğlu, “Bizim ailedeki çocuklar önce işe gelmeden önce okullarını bitirmeleri gerekiyor. Üniversitelerini bitirmeleri gerekiyor. Mutlaka bir lisan öğrenmeleri gerekiyor. Arkasından da şirketin dışında 2 yıllık bir çalışma yaptıktan sonra şirkette görev almayı istemeleri takdirde görevlendiriliyorlar. Ama bu görevlendirme alt kademeden başlayarak yukarıya doğru kademe kademe yükseliyorlar. Yönetim kuruluna gelmeleri en az 12 ile 15 yıl zaman harcaması, çalışması gerekir” ifadelerini kullandı.


Gaziantep Mega Haber


Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri
Anahtar Kelimeler
gaziantep Adil Sani Konukoğlu


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.