USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

2 ay önce gelen simit zammı Pazartesi uygulanacak

Aydın Fırıncılar Odası tarafından 2 ay önce alınan simite zam kararı Pazartesi gününden itibaren uygulanmaya başlayacak.

2 ay önce gelen simit zammı Pazartesi uygulanacak
05-05-2022 17:10
Google News
Aydın'da simit fiyatları ile ilgili Fırıncılar Odası tarafından 2 ay önce alınan karar, Pazartesi günü uygulanacak. Artan girdi maliyetlerinin ardından geçtiğimiz Mart ayında alınan kararla simite 50 kuruşluk zam daha yapılmıştı. Fakat Ramazan dolayısıyla uygulamaya girmeyen karar, Pazartesi gününden itibaren uygulanacak. Buna göre en son geçtiğimiz Ocak ayında yapılan yüzde 20'lik zam ile 3 TL'ye satılan simit, Pazartesi günü itibariyle 3,5 TL olarak satışa sunulacak.

Kararın 2 ay önce alındığını hatırlatan Aydın Fırıncılar Odası Başkanı Kemal Akdağ ise “Biz zam kararını 2 ay önce almıştık ancak Ramazan dolayısıyla uygulamaya girmemişti. Artan un ve susam maliyetleri nedeniyle unlu mamul işletmeleri simit fiyatlarının güncellenmesi talebinde bulunuyordu. Bizler de 2 ay önce bu talebi değerlendirmeye almıştık. Pazartesi gününden itibaren simit yeni fiyat listesi üzerinden satışa çıkacak” dedi.

Uğur Eser

 

 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?